komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu

sobota, 11.7.2020 13:36 , komentarze: 0 , odsłony: 1068
kategorie artykułu:

Ponad 2,1 promila alkoholu w organizmie miał 30-latek zatrzymany  przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Strzegomiu, który kierował samochodem osobowym. Teraz 30-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego za swój czyn odpowie karnie.

Mimo skierowania licznych apeli  do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.   Przykładem takiego zachowania jest 30-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który kierował samochodem osobowym marki Ford będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Dobromierza przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Strzegomiu.

Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2,1 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz za swój czyn 30-latek odpowie karnie. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.     

Świdniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę. Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.   Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.   Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego. 

oficer prasowy KPP Świdnica  sierż. szt. Magdalena Ząbek  

 

Wasze komentarze

niedziela, 20.9.2020 08:49
sobota, 19.9.2020 19:25
piątek, 18.9.2020 08:33
czwartek, 17.9.2020 09:06
22
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Panek car sharing
Panek car sharing
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele