Kolejny spacerek biało-zielonych. Znamy wyniki i pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski!

piątek, 27.9.2019 11:33 721 0

Za nami osiem spotkań czwartej rundy Pucharu Polski na szczeblu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Podokręg Wałbrzych. Znów festiwal strzelecki urządzili sobie piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica, którzy pewnie wygrali na wyjeździe z MKS-em Szczawno-Zdrój. Średnia strzelonych przez biało-zielonych goli w dotychczasowych meczach pucharowych jest imponująca i wynosi ponad 9 trafień na mecz!

W poprzednich starciach nasi piłkarze pokonali kolejno 11:0 Sudety Dziećmorowice (klasa A), 11:1 Czarnych Wałbrzych (klasa A) i 6:1 Orła Lubawka (klasa okręgowa). Teraz podopieczni Rafała Markowskiego zwyciężyli “Mineralnych” aż 9:0. Świdniczanie od początku spotkania posiadali sporą przewagę, ale w pierwszych 45 minutach udokumentowali ją zdobyciem tylko dwóch goli. Już w 5. minucie nieporozumienie w szeregach obronnych rywali wykorzystał Roland Emeka. Na 2:0 podwyższył w 29. minucie Wojciech Szuba, skutecznie trafiając z wnętrza pola karnego.

Drugą część gry goście rozpoczęli od mocnego uderzenia. Wojciech Sowa dograł do Marcosa Pauli Baumgartena, a ten technicznym uderzeniem wyprowadził nas na trzybramkowe prowadzenie. Gospodarze ambitnie walczyli o zdobycie choćby honorowego gola, ale nasza defensywa spisywała się bez zarzutów. Jakiekolwiek mocje skończyły się tak na prawdę w 66. minucie. Sebastian Białasik w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił na 4:0, a rywale wyraźnie stracili animusz i opadły im głowy. W przeciągu 10 kolejnych minut strzeliliśmy 4 gole i zrobiło się już 8:0. Uczynili to kolejno Roland Emeka, Sebastian Białasik, znów Roland Emeka i Marcos Pauli Baumgarten. Rezultat spotkania na 9:0 ustalił nasz obrońca Piotr Florian.

Kolejna runda Pucharu Polski odbędzie się w środę, 9 października. W Świdnicy dojdzie do powiatowych derbów i szlagieru fazy ćwierćfinałowej. Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica podejmie na swoim boisku triumfatora grupy zachodniej IV ligi w sezonie 2018/2019 – drużynę AKS-u Strzegom. Drużyna Roberta Bubnowicza wygrała na wyjeździe 3:1 z Pogonią Pieszyce.

MKS Szczawno-Zdrój – Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica 0:9 (0:2)

Skład: Wajda, Kozachenko, Białas, Orzech. Ł. Kot (71′ Florian), Sowa (71′ Stachurski), Szuba (46′ Białasik), Myrta (71′ Paszkowski), Sikora (46′ Baumgarten), Orzechowski (46′ Chajewski), Emeka.

W innych spotkaniach czwartoligowy LKS Bystrzyca Górna pokonał w spotkaniu derbowym przedstawiciela klasy okręgowej – Granit Roztoka 4:2. Sporo emocji przyniósł pojedynek w Nowicach. Drużyna Venus (klasa okręgowa) prowadziła już 3:1 z czwartoligową Bielawianką Bielawa, ale ostatecznie musiała uznać wyższość rywali (3:5). Do ćwierćfinału awansowały też ekipy Lechii Dzierżoniów (IV liga), Skałek Stolec (klasa okręgowa) i A-klasowych drużyn Łomniczanki Stara Łomnica i Śnieżnika Domaszków.