komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 4 kwietnia 2020

Izydora, Waclawa


Biskup Ignacy Dec:"programy seksedukacji wyrządzają dzieciom krzywdę"

czwartek, 17.10.2019 14:30 , komentarze: 76 , odsłony: 15807
kategorie artykułu:

Sporo kontrowersji wywołały wczorajsze obrady Sejmu, w trakcie których przyjęto projekt nowelizacji kodeksu karnego zakładającego penalizację edukacji seksualnej głosami partii rządzącej skierowano do dalszych prac w komisji.  W wielu miastach Polski mieszkańcy wyszli na ulicę, by zaprotestować.

W rozmowie z Naszym Dziennikiem biskup świdnicki Ignacy Dec nie ukrywa, że cieszy się z wygranej Zjednoczonej Prawicy w wyborach, choć nie ukrywa, że miał nadzieje na lepszy wynik. Odniósł się także do edukacji seksualnej, którą wprowadzono decyzją samorządów w niektórych szkołach.

- Niepokojące jest to, że niektóre władze lokalne wprowadzają do programów przedszkoli i szkół zalecane przez Światową Organizację Zdrowia  programy seksedukacji, które tylko wyrządzają im krzywdę. Postawienie temu tamy to bardzo ważne wyzwanie dla rządzących, którzy przecież deklarują swe przywiązanie do kościoła i katolickiej nauki społecznej - powiedział w rozmowie duchowny. - Bardzo nas niepokoją ataki na tradycyjny model małżeństwa i rodziny. Ideologia gender wkracza mniej lub bardziej jawnie w sektor edukacji, sądownictwa i mediów - dodał.

Tymczasem warto przypomnieć co na temat samej edukacji seksualnej dzieci myśli najwyższy hierarcha kościelny, czyli papież Franciszek. 

-  Wierzę, że w szkołach muszą być prowadzone zajęcia z edukacji seksualnej. Seks jest darem od Boga, nie potworem, miłość jest darem od Boga. Inną kwestią jest to, że niektórzy używają go, by zarabiać pieniądze i wykorzystywać innych. Ale musimy zapewnić rzeczową, nienacechowaną ideologicznie edukację seksualną. (...) Trzeba nauczać o seksie jako o darze od Boga. Wychowywać to nauczać tak, by wyciągać z ludzi to, co w nich najlepsze i po drodze im pomagać  - powiedział.

Wypowiedzi biskupa Deca nie umknęły uwadze zagranicznych mediów. Cytuje je m.in. New York Times, w kontekście projektu nowelizacji kodeksu karnego. Zgodnie z nią karze grzywny, a nawet pozbawienia wolności do lat trzech będzie podlegał ten, "kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletnich obcowania płciowego". Proponowane zmiany obejmują kary za prowadzenie edukacji seksualnej w szkołach bez zgody rodziców małoletnich uczniów. Mogą one uderzyć też m.in. w lekarzy czy edukatorów seksualnych. To wszystko według twórców, ma ustrzec najmłodszych przed pedofilami. 

W podobnym tonie do całego wywiadu przeprowadzonego z biskupem świdnickim brzmi najnowsza "'Podstawa programowa katechezy Kościoła katolickiego w Polsce”, za którą stoi episkopat, a przytaczana jest przez redakcję OKO.press. Tym samym w szkole podstawowej uczeń ma "wyjaśnić na czym polegają zagrożenia dla życia oraz uzasadnić zło aborcji, eutanazji, zapłodnienia in vitro oraz kary śmierci”. Z kolei w szkole średniej omawia grzechy przeciwko życiu, w których oprócz zabójstwa znalazła się także ideologia gender "wymienia i omawia wykroczenia przeciwko V przykazaniu: zabójstwo zamierzone, aborcja, eutanazja, samobójstwo”, "opisuje zagrożenia ideologii gender”. Ma identyfikować się także z wartościami wyznawanymi przez ruchy pro life. To jednak nie wszystko. Uczeń powinien także "wymienić zagrożenia dla zdrowia związane ze współżyciem homoseksualnym" oraz "uzasadnić, dlaczego akt homoseksualny jest grzechem".

Nowa podstawa programowa została przyjęta w 2018 roku, wejdzie w życie od 1 września 2020 roku.

 

Wasze komentarze

Najbardziej brutalną formę seksualizacji prowadzono na niektórych parafiach. Tysiące ofiar w Polsce, miliony na świecie ! Gdyby w Polsce prowadzono porządną edukację seksualną, dzieci wiedziałyby co to jest zły dotyk i wielu księży siedziałoby w więzieniach. O skali wykorzystywania seksualnego dzieci już sporo wiadomo, ale jest jeszcze wiele do zrobienia w tej dziedzinie. O ogromie cierpień sióstr zakonnych jeszcze głośno się nie mówi, ale zaprawdę powiadam wam, przyjdzie dzień że i one doczekają się sprawiedliwości. To co dzieje się obecnie w Polsce to karykatura chrześcijaństwa, ograniczona do uroczystości na pokaz i nienawistnych komunikatów płynących z Torunia. Kościół słono zapłaci za zaangażowanie polityczne. Liczy na to , że PiS wyciszy szum wokół pedofil w sutannach, ale to się NIE UDA !
czwartek, 17.10.2019 19:10 autor: autor

Popieram!
piątek, 18.10.2019 15:57 autor: Trzeźwo-myśląca


a kler co zrobil z molestowanymi ?i cicho sza sprawa wycichla
czwartek, 17.10.2019 14:43 autor: niewiarek




Mszę i modlitwy się odprawia nad ciałami zmarłych jak w jakichś starożytnych
wierzeniach z ofiarami,dziwne obrzędy aż ciarki przechodzą.
piątek, 18.10.2019 21:45 autor: anonim

anonim- ciemnoto skad sie urwales?
Duda podczas spotkania z mieszkańcami Leżajska podkreślał, że Polacy "mają prawo do tego, by się sami rządzić i decydować o tym, jaki Polska ma mieć kształt, i decydować o tym, w jaki sposób będziemy naprawiali instytucje w Polsce zbutwiałe cały czas i cały czas gryzione jeszcze starymi systemowymi rozwiązaniami".

Prezydent stwierdził też, że Polacy "mają prawo mieć swoje oczekiwania wobec Europy, zwłaszcza tej, która nas zostawiła w 1945 roku na pastwę Rosjan".

Duda mówił, że obecna władza nadal będzie spełniała swoje obietnice. - Doprowadzimy do tego, że ludzie nie będą mówili, że sądy w Polsce są niesprawiedliwe i że sądownictwo w Polsce działa źle i nie chroni obywatela, nie dopuścimy do tego, by ludzie mówili, że Polska jest państwem niesprawiedliwym, państwem dla elit, w którym nie dostrzega się normalnego człowieka - przekonywał.

Prezydent wyraził też nadzieję, iż na zakończenie kadencji obecnego parlamentu, a także kadencji prezydenta Polacy będą mieć przekonanie, iż rządzący myślą o obywatelach, a nie "wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika".

- Nasza historia, nasza walka o wolność i niepodległość, a także obrona Europy, choćby przed nawałą sowiecką w 1920 roku powoduje, że jednoznacznie zasługujemy na godziwy poziom życia - mówił również przekonując, że Polacy powinni żyć na takim poziomie, jak mieszkańcy zachodniej Europy.

Polska jest krytykowana przez Komisję Europejską za sposób przeprowadzania reformy sądownictwa, która - zdaniem Brukseli - zagraża praworządności w Polsce. Z tego powodu KE uruchomiła wobec Polski procedurę z artykułu 7 Traktatu UE, który przewiduje odebranie głosu państwu członkowskiemu na forum Rady Unii Europejskiej.
piątek, 18.10.2019 21:59 autor: brawo Prezydent

Dobrze że broni dzieci przed wariactwem.
piątek, 18.10.2019 21:59 autor: anonim2

Jak miło posłuchać eksperta od pedofilii
piątek, 18.10.2019 17:57 autor: G

http://solidarni2010.pl/38222-szokujaca-
skala-pedofilii-w-wielkiej-brytanii-skad
-to-sie-wzielo.html?PHPSESSID=50cce61361
7a2329c86ced8cca772141
piątek, 18.10.2019 19:18 autor:

Uważam iż księża , biskupi , kardynałowie jako emisariusze boscy powinni emanować dobrem ....Powinni niczym elektrownie atomowe produkować dobroć , miłość i szacunek do bliżniego etc. Ale jak wiemy zdarzają się katastrofy i wtedy wszystko się zmienia ... Takich ludzi jak Jędraszewski , Dec , Rydzyk , Oko można porównać do elektrowni w Czarnobylu , "Fukijamie "....Niestety !
czwartek, 17.10.2019 15:55 autor: skapło mi

A to PIS nie zabrał po wyborach interntu? Przecież Ostaszewska i komedianci - celebryci trąbili że po wyborach juz nawet internetu nie będzie, a tu opowiadacie jakby nic. Skąd wy sie ludzie bierzecie?
Jakie to afery zrobił Biskup Dec że go tak nienawidzicie, kto was tak nauczył, nienawiści do ludzi. Przecież to podobno PISowcy dzielanaród. Biedacy nic sie wam nie zgadza, a Wyborcza i tvn zrobiła z was niewonimów głupoty i staliście sie ludźmi opóxnionymi w rozwoju.
piątek, 18.10.2019 13:57 autor: dada

To właśnie przez takich osobników wyautowałem kościół ze swojego życia.
czwartek, 17.10.2019 22:13 autor:


POPIERAM BISKUPA IGNACEGO >pozdrawiam.
czwartek, 17.10.2019 17:49 autor: autor

Ajak ci dziecko zgwałci??????????
piątek, 18.10.2019 10:12 autor: OLIR

Niech się odwalą. Skoro są w celibacie To skąd tyle wiedzą o sexie. Coś tu śmierdzi.
czwartek, 17.10.2019 16:31 autor:

Na każdy rodzaj edukacji, w tym seksualną, wzorem średniowiecza kler chce mieś wyłączność i monopol. Nawet przy pomocy penalizacji prawa, w świeckim według Konstytucji Państwie. Panowie w sutannach, nie te czasy.Chociaż na temat płciowości i zachowań seksualnych człowieka pewnie macie najwięcej do powiedzenia. Oczywiście tylko i wyłącznie w teorii. Bo gdzieżby tam z praktyki.....
piątek, 18.10.2019 07:08 autor: belfer

Wie co mówi,jego dzieciaki na pewno to potwierdzają.
piątek, 18.10.2019 05:51 autor: Lazu

Ze zdziwieniem stwierdzam że TU , wypowiadają się wszyscy swobodnie w przeciwieństwie do konkurencyjnej Świdnicy24 ! Wolność słowa istnieje i nie ,,wywalają" słów krytyki na tematy miłościwie nam panującym w miasteczku : władzy na stołkach i kleru na tronach! Brawo dla wolności wypowiedzi i braku cenzurowania słów krytyki !
piątek, 18.10.2019 01:32 autor: V.

dzieci powinny być edukowane by chronić się przed wami
czwartek, 17.10.2019 23:00 autor: zdegustowany

tak wasze programy są lepsze szczególnie te na tajnych kompletach
czwartek, 17.10.2019 21:31 autor:

Wygrałem w totolotka wiecie miałem 6 i co i kupie se wszystko co bede chciał
czwartek, 17.10.2019 20:35 autor: Jontek

jak patrzę na purpurowego to mnie zbiera na wymioty. Po wygranej pisu, z naszych podatków popłynie szerokim strumieniem kasa do sekty watykańskiej. Kler znowu wygrał. Jak się skończy zacofanie w tym kraju to się również skończy ta sekta
czwartek, 17.10.2019 15:25 autor:

Słychać wycie ? Znakomicie !
czwartek, 17.10.2019 17:03 autor: :-)

Edukacja seksualna uświadomiłaby dzieciom, że są wykorzystywane przez księży, dlatego tak o tym krzyczą
czwartek, 17.10.2019 15:12 autor:

Dziadek idź już na emeryturę!
czwartek, 17.10.2019 17:17 autor: Pis

wczoraj, 12 godz temu