komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 27 stycznia 2021

Przybysława, Anieli

Strajk Kobiet także w Świebodzicach

sobota, 24.10.2020 14:35 , komentarze: 40 , odsłony: 6864

Strajk Kobiet trwa. Na niedzielę, trzy dni po głośnej decyzji TK ws. aborcji, zaplanowany został spacer w Świebodzicach.

Jak już informowaliśmy, w czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że wykonanie aborcji w przypadku stwierdzenia poważnego uszkodzenia płodu niezgodne jest z konstytucją. Zdanie odrębne wygłosiło tylko dwóch sędziów, reszta zgodziła się z wnioskodawcami. To rozsierdziło polskie kobiety na tyle, że już w czwartkowy wieczór zdecydowały się wyjść na ulice. Dom Jarosława Kaczyńskiego szczelnie otoczony został kordonem policji a wobec protestujących użyto gazu.

SPACER W ŚWIDNICY: KLIKNIJ

Manifestacja odbędzie się także w Świebodzicach, w niedzielę 25 października. Start o godz.16.

Dzięki partii rządzącej, przy pomocy Ordo Iuris Trybunał Konstytucyjny zorganizował właśnie pogrzeb praw Kobiet. Ta zmiana przyniesie tragedie i cierpienie. Bezpośrednio odpowiedzialni będą posłowie wnioskodawcy PiS i osoby dziś orzekające. Nie możemy przyglądać się temu biernie. Przyjdź w NIEDZIELĘ do Rynku, weź ze sobą znicze, parasolki, hasła i plakaty, które możesz zrobić sama lub wydrukować. Prosimy także o zakrycie ust i nosa, oraz trzymanie dwumetrowego dystansu - apelują kobiety.

To jednak nie koniec akcji rozwścieczonych do granic czerwoności kobiet.

- Teraz plan jest taki: w poniedziałek blokujemy wszystko, co się da, ulice, ronda - zachęcała podczas demonstracji na warszawskim Żoliborzu, nieopodal domu Jarosława Kaczyńskiego, wrocławianka Marta Lempart, inicjatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Blokada – głównie ulic – ma się rozpocząć w poniedziałek o godzinie 16:00. - Od środy nie idziemy do pracy! Skoro to państwo nie działa, to przestanie działać 

 

 

Wasze komentarze

Coś jest tym kobicinom, że tak wrzeszczą i biegają jak kot z chorym pęcherzem.
wtorek, 27.10.2020 15:37 autor: marian

Zero szacunku do samych siebie... kobiecie wypada krzyczec takie wulgaryzmy? Wstyd mi za Was. Myslicie,ze jestescie kims,bo sprzeciwiacie sie zakazowi aborcji? Tu chodzi o zakaz zabijania! To reguluje kodeks karny... ale nie dla plodu.... bo gdyby od poczatku nazwano w lonie dziecko, "dzieckiem" wtedy nie byloby tego co jest dzis. Kraje w których zabroniony jest calkowity zakaz aborcji (sa takie!), u nas w 2och przypadkach jest nadal dozwolone zabijanie,nie ma tam bardzo chorych dzieci ktore zdjecia obiega teraz internet! Co za tlumaczenie,ze dziecko nie bedzie cierpieć! Aborcja z powodow eugenicznych dokonywana do 22tc myslicie,ze jest bezbolesna dla dziecka,bez cierpienia? To dlaczego podczas operacji dziecka w lonie podaja środki znieczulajace i przeciwbólowe jemu i matce? Czują od samego poczatku!! Wyrwane z lona matki przedwczesnie pozostaja same sobie,nie nie dostaja coli,popcornu,dostepu do netflixa i spokojnie odchodza... odchodza w cierpieniu i bolesciach!! Roznica jest taka,ze jako rodzic nie widzisz tego po aborcji, anizeli mialoby to byc po naturalnym porodzie. Bezczaszkowe,bezmozgowe jak powoluja sie wszyscy... natura po porodzie bedzie wiedziec co zrobic.. to jest straszne wiem! Ale bedziesz mogla utulic dziecko, jakimkolwiek by nie bylo,powiedziec ze kochasz, dzieckonodejdzoe wtedy spokojnie...... a nie przepraszam,dzis dziecko musi byc piekne i urocze...
sobota, 24.10.2020 20:24 autor: Ania

Zapraszam do meczetów!! Tam protestujcie, tylko butów nie zdejmujcie i powiedzcie to samo co krzyczycie tutaj. DZIECKO NIE JEST CZĘŚCIĄ CIAŁA! Ma inne DNA od matki. I się pytam gdzie są ojcowie? Wg protestujących dzieci sa tylko wasze? Czego Wy chcecie seksu bez zobowiązań?? A potem skrobać się??
poniedziałek, 26.10.2020 18:52 autor:

Jakim prawem wogóle panowie posłowie zabierają głos i głosują o czymś o czym nie mają zielonego pojęcia. Czy któryś z nich był w ciąży? Nosił dziecko w swoim ciele i był cały czas świadomy, że to dziecko jest chore, że przychodząc na świat skazane jest na męczarnie, życie bez radości i możliwości normalnego życia takiego jakie ma np. Pan poseł? Łatwo jest osądzać za tzw. zabójstwo w łonie matki czyli abortus kobiety, a może któryś z panów posłów podrapał by się po głowie i wymislil prawo i ustawy dotyczące pomocy finansowej i społecznej kobietom, które odważa się urodzić dziecko niepełnosprawne, bo trzeba mieć cholernie duża odwage żeby się na takie coś odważyć. Ale nie bez powodu Bóg pozwolił kobieta rodzic dzieci, bo gdyby ich rodzili panowie posłowie to by nasza cywilizacja już dawno wymarla
niedziela, 25.10.2020 21:26 autor: Anna

Pisze się "w ogóle"
poniedziałek, 26.10.2020 18:52 autor:

Niedorozwinięte kobiety nie zostały przez matki usunięte jako zupełny niedorozwój, szkoda bo teraz to plemię szkodzi życiu.
sobota, 24.10.2020 20:15 autor: edi

jedyny niedorozwoj tutaj to jestes ty
niedziela, 25.10.2020 15:13 autor:

W środę cały dzień będę jeżdził autem ,będzie blokada od razu kop w ryj
sobota, 24.10.2020 17:40 autor:

Każdy powinien decydować o sobie i swoim ciele. Wszystko powinno być unormowane prawnie, i nie może być anarchii. Aborcja powinna być w określonych przypadkach, lecz nie na życzenie widzimisię. Nauka o antykoncepcji większa w szkołach. A kler? Nauka kościoła? Nie ma co się dziwić i nie ma po co obrażać. Demonstracje są objawami demokracji,
prawidłowo. Za tak ważnymi sprawami powinno byc referendum, zawsze opowiadam się za takimi narzędziami w stosunku do ludu. Nasze miasto Świdnica też większość olało, większość się nie zgadzało z refundacją invitro. Taka jest władza na poziomie lokalnym jak i krajowym. Kłamstwo i obłuda, znajomości.
niedziela, 25.10.2020 09:28 autor: DSW

Cała prawda o rządzących: https://www.youtube.com/watch?v=BwD5iSrI
9Zc
niedziela, 25.10.2020 08:08 autor: autor

Strasznie agresywne towarzystwo na tym proteście. Mkwa nienawiści w czystej postaci.
sobota, 24.10.2020 22:12 autor: O

Pokrak z Żoliborza obraził niewłaściwą grupę. Tutaj nie ma odwrotu, albo my albo kato-mafia.
sobota, 24.10.2020 19:44 autor: Autor

Czytam te wszystkie komentarze i zastanawia mnie jak głośno krzyczeliby wszyscy Ci którzy teraz są za tym przepisem a gdyby oni zostali postawieni w sytuacji gdzie na głodowym zasiłku maja wychować i leczyć chore dziecko..... ciekawe czy wyciągnęliby rękę do ludzi zeby zebrać pieniądze na leczenie swojego dziecka.... problemem w tym Państwie jest to ze ludzie z ciężko chorymi dziećmi zostają pozostawieni sami sobie .... niestety przykra prawda. Bo uwazam ze każdy ma prawo wyboru i jeśli ktoś zdecydowalby się aby urodzić i wychować dziecko z wada to ok ma do tego prawo ale nie powinien zebrać wtedy o godne życie a niestety tak wygląda to w PL.....
sobota, 24.10.2020 20:51 autor: SEiLA

Wycofacie się z tego szybciej niż myślicie, bab nie pokonacie !
sobota, 24.10.2020 17:04 autor: precz z czarną mafią !

A ja jestem za ochroną życia. Jak jesteście za zabijaniem to idźcie zabić ludzi z zespołem downa, albo z rozczepieniem kręgosłupa, bo takie osoby można było dotąd zabijać. Swoją drogą można uczestniczyć w zgromadzeniach w epoce koronawirusa??
sobota, 24.10.2020 20:09 autor:

To parasolka też się Mści mnie wiedziałem o tym?
sobota, 24.10.2020 16:58 autor: Felczer