[WIDEO] Śmierć niemowlaka. Rodzice usłyszeli zarzuty

poniedziałek, 14.12.2020 15:51 5008 4

14 grudnia odbyła się sekcja zwłok 5-tygodniowego dziecka, które zmarło pod opieką pijanych rodziców 13 grudnia w jednym z mieszkań na terenie Świdnicy.

Podczas zwołanej konferencji prasowej prokurator Marek Rusin poinformował, że śledczy na ciele chłopczyka nie ujawnili żadnych śladów, które mogłyby świadczyć o tym, by do śmierci niemowlaka ktoś się przyczynił. 

- Dziecko było zadbane higienicznie, było też dobrze odżywione. Oczywiście są to tylko wstępne wyniki i czekamy w tej chwili na dalsze analizy. Biegły z zakresu medycyny sądowej nie mógł wskazać przyczyny śmierci chłopczyka. Z uwagi jednak na to, że rodzice byli pod wpływem alkoholu postawiliśmy im zarzut bezpośredniego niebezpieczeństwa narażenia utraty życia dziecka. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów, i złożyli wyjaśnienia - mówi prokurator Rusin.

Przypomnijmy, że matka miała 1,5 promila w wydychanym powietrzu a ojciec 3 promile.

Podawane przez ogólnopolskie media informacje o siniakach na ciele malucha okazały się nieprawdziwe.  Biegły stwierdził, że były to plamy opadowe a dziecko zmarło ok. godz.2 w nocy. Po 5 rano matka wezwała pogotowie ratunkowe.

Świdniczanom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec kobiety i mężczyzny zastosowano dozór policyjny.

- Okoliczności śmierci dziecka będą nadal przez nas badane - zapewnił szef prokuratury, Marek Rusin.

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

POLEWKA środa, 16.12.2020 22:07
Apostazja+, TY TO MASZ ŁEB.
apostazja+ środa, 16.12.2020 00:31
Spokojnie z tymi osądami. Jeszcze nie napisali że rodzice to patologia a niemowlaki czasem umierają od nagłej śmierci łóżeczkowej w 1. roku życia podczas snu, której przyczyny nie da się wyjaśnić dostępnymi metodami (to defnicja zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej, ang. Sudden Infant Death Syndrome – SIDS). Śmierć łóżeczkowa najczęściej występuje między 2. a 3. miesiącem życia dziecka. To że oboje z promilami to inna sprawa.

Ryzyko wystąpienia śmierci łóżeczkowej jest większe (grupa ryzyka), gdy:

ciąża była powikłana chorobą matki (zakażenie, niedokrwistość, krwawienie)
dziecko urodziło się przedwcześnie (wcześniak) lub z małą urodzeniową masą ciała.
wtorek, 15.12.2020 18:11
Śmieszne tylko 5lat
poniedziałek, 14.12.2020 18:37
Za co ? Skoronic dzieciakowi nie zrobili niech prokurator uderzy sie w pierś i przyzna czy nigdy po spżyciu nie spało jego dziecko w drugim pokoju żenada