komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 28 listopada 2020

Leslawa, Zdzislawa

Michał przez pandemię stracił pracę. Dziś walczy o swoją sprawność

czwartek, 22.10.2020 08:37 , komentarze: 0 , odsłony: 1935
kategorie artykułu:

Świdniczanin, Michał Szaliński cierpi na dystrofię mięśniową. By mężczyzna mógł normalnie funkcjonować musi stale być rehabilitowany. Niestety, razem z żoną przez pandemię stracił pracę.

- Kawałek po kawałku tracę swoją sprawność. Mam 36 lat i wiem, że niedługo może czekać mnie wózek inwalidzki. Czego boję się najbardziej? Że moje dzieci będą musiały się mną opiekować i patrzeć na moje cierpienie. Tego nie chciałbym najbardziej, dlatego robię wszystko, co w mojej mocy, by hamować postęp choroby. Niestety to bardzo trudna i kosztowna walka, dlatego proszę Was o pomoc... - apeluje mężczyzna. - Z zawodu jestem stolarzem, a moją największą pasją jest rzeźbiarstwo, dlatego w moim mieście mówią na mnie Gepetto. Mam żonę i dwójkę wspaniałych dzieci. Niestety na drodze stanęła mi bardzo trudna przeszkoda... Od kilkunastu lat zmagam się z dystrofią mięśniową. To choroba genetyczna, na którą nie ma do tej pory skutecznego leczenia. Objawia się stopniowym osłabianiem mięśni, a w niektórych przypadkach nawet ich zanikiem, czyli atrofią. Obecnie chodzę o kulach, lecz choroba postępuje.

W tej chwili Michał zbiera środki na nowatorską terapię regeneracyjno-oczyszczającą, której koszt miesięczny wynosi prawie 25 tys. zł. Do tego trzeba jeszcze dodać koszt pobytu opiekuna i jego wyżywienie (Michał nie może przyjechać sam do ośrodka) ok.3500 zł. Razem koszt terapii to prawie 28.450 zł. Świdniczanin chciałby kupić sprzęt do ćwiczeń i rehabilitacji, tak aby mógł ćwiczyć w domu. Myśli też o zakupie wózka (skutera) o napędzie elektrycznym, aby stać się bardziej mobilnym. Przez cały czas musi wspomagać się specjalnymi odżywkami, gdyż występuje u niego ryzyko niedożywienia.

Dlatego wraz z mężczyzną apelujemy do Państwa o pomoc. Środki można wpłacać poprzez stronę: https://www.siepomaga.pl/michal-szalinski

 

Wasze komentarze

wczoraj, 15 godz temu
2
czwartek, 26.11.2020 14:12
1
czwartek, 26.11.2020 10:01
1
środa, 25.11.2020 13:52
1
wtorek, 24.11.2020 19:13
2
poniedziałek, 16.11.2020 00:00
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz