komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 14 lipca 2020

Ulryka, Bonawentury

Niecodzienna lekcja historii w PSP nr 3 w Strzegomiu [FOTO]

środa, 13.11.2019 19:20 , komentarze: 0 , odsłony: 747
kategorie artykułu:

W burzliwej historii naszej ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak 11 Listopada 1918 roku trwale zapisał się w umysłach wielu Polaków. Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy , jako państwo suwerenne i niezależne.

Pamiętając o tych wydarzeniach, 8 Listopada w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Apel przygotowały p. Jolanta Pitura i p. Katarzyna Puchalska, dekorację wykonała p. Edyta Oleksiak.

Obchody rozpoczęto od zaśpiewania czterech zwrotek hymnu. O godzinie 11:11 w sali gimnastycznej PSP nr 3 zgromadziła się cała społeczność szkolna, aby wziąć udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Następnie uczniowie klasy piątej i szóstej zaprosili wszystkich na niecodzienną lekcję historii pt. „ Pociąg do wolności”, podczas której wspominali o ważnych wydarzeniach poprzedzających odzyskanie niepodległości, rozbiorach, powstaniach, I wojnie światowej. Uroczysty charakter tego dnia podkreśliły pieśni patriotyczne „Jak długo na Wawelu”, „Wojenko, wojenko”, „Jak szło wojsko”, „Szara piechota” , które przygotował chór szkolny oraz przepiękna dekoracja w postaci pociągu składającego się z wagoników biało-czerwonych, na których znalazły się najważniejsze daty związane z polską drogą do wolności. Lekcja uświadomiła wszystkim uczniom, że nie wolno nam – Polakom zapominać o przeszłości, bo historia to nasze korzenie i tradycja. Pamiętając o historii naszej przeszłości nie możemy zapominać , że przyszłość Polski zależy od nas samych.

Źródło: strzegom.pl

 

Wasze komentarze

TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele