komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Nowa inwestycja przy ul. Kazimierza Odnowiciela 3 w Świebodzicach

poniedziałek, 13.1.2020 08:00 , odsłony: 4497
kategorie artykułu:

W miesiącu listopadzie ubiegłego roku Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach otrzymała pozwolenie na użytkowanie 45 mieszkań w nowo wybudowanym budynku przy ul. Kazimierza Odnowiciela 3 i przekazała mieszkańcom klucze do ich mieszkań. Kolejne mieszkania zostaną przekazane w I kwartale 2020 r. Budynek prezentuje się bardzo atrakcyjnie. To nowoczesna pięciokondygnacyjna zabudowa o prostej stylistyce, która świetnie komponuje się z pobliskimi budynkami na osiedlu.

Rozpoczęcie budowy drugiego budynku mieszkalnego przy ul. Kazimierza Odnowiciela w 2020 r.

Mieszkania lokatorskie kredytowe w Świebodzicach i w Żarowie  

Już w tym roku Spółdzielnia rozpocznie budowę drugiego budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Świebodzicach. W pierwszym budynku powstało 75 mieszkań, a w drugim powstanie 95 o zróżnicowanej liczbie pokoi i metrażu. Budynek utrzymamy będzie w stylistyce już zrealizowanego budynku przy ul. Kazimierza Odnowiciela w Świebodzicach. Obecnie trwają prace projektowe.

Z uwagi na fakt, że dzięki nowym przepisom, będącym częścią programu Mieszkanie+, a mianowicie programowi SBC (Społeczne Budownictwo Czynszowe) w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego, o preferencyjne kredyty mogą starać się spółdzielnie mieszkaniowe na finansowanie mieszkań lokatorskich, Spółdzielnia nasza rozważa wybudowanie w nowym budynku przy ul. Kazimierza Odnowiciela w Świebodzicach część mieszkań o takim właśnie statusie – planowane jest przeznaczenie trzech klatek w budynku na mieszkania lokatorskie, a pozostałe mieszkania na odrębną własność. Wspomniany program ma na celu zapewnienie tańszego finansowania zwrotnego na realizowanie celów mieszkaniowych. Bank Gospodarstwa Krajowego skierował do spółdzielni mieszkaniowych w całej Polsce propozycję finansowania mieszkań lokatorskich, które udzielane jest na preferencyjnych warunkach, na 30 lat, a oprocentowanie kredytu stanowi jedynie stawka WIBOR, bez marży banku. Program ma wspomóc osoby, których na obecną chwilę nie stać na zakup własnego mieszkania. Jedynym kryterium ubiegania się o takie mieszkanie jest aktualny dochód oraz wniesienie wkładu własnego w wysokości 30% wartości lokalu. Spółdzielnia rozważa realizację mieszkań lokatorskich w dwóch wariantach: mieszkania lokatorskie bez możliwości wykupu na własność i z opcją wykupu na własność.Warianty te różnią się głównie wysokością oprocentowania. W wariancie dojścia do własności lokalu oprocentowanie kredytu stanowi - obok stawki WIBOR - dodatkowo marża banku, jednak marża banku ta jest zdecydowanie niższa, niż w innych bankach komercyjnych. Wówczas po spłacie, która może nastąpić jednorazowo nie wcześniej niż po 5 latach, bądź po 30 latach (maksymalny okres kredytowania) staniemy się właścicielami mieszkania. Ponadto w Żarowie, gdzie Spółdzielnia również posiada zasoby  planowane jest wybudowanie w okolicy basenu budynku z mieszkaniami lokatorskim. Obecnie trwają rozmowy Burmistrzem Żarowa w sprawie pozyskania przez Spółdzielnię gruntu pod tę inwestycję. 

Osoby zainteresowane mieszkaniami lokatorskimi w Świebodzicach i w  Żarowie oraz mieszkaniami na odrębną własność w Świebodzicach prosimy o składanie pisemnych podań w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach przy ul. Królowej Elżbiety 1A. Szczegółowe informacje dostępne są również na stronie internetowej Spółdzielni www.smswiebodzice.pl. Dodatkowych informacji udzielamy pod nr tel. 74 64 62 0 00.   

 
środa, 8.7.2020 11:26
środa, 8.7.2020 10:17
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki