komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 11 lipca 2020

Olgi, Kaliny

Nowe sale w Mrowinach i Zastrużu

środa, 17.9.2014 13:56 , komentarze: 0 , odsłony: 2227
kategorie artykułu:

Będą miejscem integracyjnych zabaw, pozalekcyjnych zajęć i spotkań. Prawdziwą salą gimnastyczną. Od lat były marzeniem szkolnej społeczności. Nowe sale powstaną w Mrowinach i Zastrużu. Tam, gdzie zajęcia ruchowe dla dzieci musiały się odbywać w małych i ciasnych pomieszczeniach. Budowa nowych obiektów wiejskich już ruszyła.

Małe centra kultury mają być gotowe do końca tego roku. 

- Nowe świetlice środowiskowe będą architektonicznie dopasowane do szkolnych budynków. Zostaną wyposażone w pomieszczenie socjalne, trzy toalety, w tym jedną dla niepełnosprawnych oraz salę do ćwiczeń. Głównie z przeznaczeniem na realizację zajęć z wychowania fizycznego. Mamy nadzieję, że warunki pogodowe będą na tyle sprzyjające, że uda się wybudować nowe świetlice w terminie - mówi Janusz Łukaszewicz, właściciel firmy Usługowo-Handlowej F.U.H "IZOLSUSZ" z Wałbrzycha, wykonawca nowej inwestycji w Zastrużu.

Obecnie świetlice środowiskowe funkcjonują na terenie Bukowa, Siedlimowic, Kalna, Wierzbna i Łażan. Teraz do grona tych miejscowości dołączą kolejne, gdzie najmłodsi będą mogli spędzać swój wolny czas.

- To wielkie udogodnienie dla nas pedagogów i naszej pracy z dziećmi. Będziemy mogli korzystać z większej powierzchni, bo do tej pory tego miejsca nie było za wiele. To od wielu lat było wielkie marzenie naszego dyrektora szkoły i nauczycieli. Z pewnością urozmaicimy naszą ofertę zajęć - zaznacza Justyna Rzeczycka, opiekun świetlicy środowiskowej w Mrowinach.

W kwestii nowych świetlic środowiskowych dużo do powiedzenia mają również sami najmłodsi. To głównie oni będą ją użytkować i właśnie tam szlifować swoje sportowe talenty.

- Ta świetlica jest nam bardzo potrzebna. Co prawda mamy małą salę, w której możemy się przygotowywać do zajęć gimnastycznych, ale to nie to samo. Czasami brakuje po prostu miejsca. A tak, to będzie i bliżej i więcej miejsca - cieszy się Klaudia Boguszewska, uczennica Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Z nowego szkolnego obiektu cieszą się również uczniowie sąsiedniej szkoły, w Zastrużu.

- To niesamowite! Ile to już szkoła zmian przeszła, odkąd do niej uczęszczam. A nowa świetlica to dla naszej społeczności największa niespodzianka - podkreśla Mikołaj Pokój, szóstoklasista ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastruźu.

We wszystkich miejscowościach, w których działają świetlice środowiskowe zajęcia odbywają się głównie na świetlicach wiejskich. Wyjątkiem jest Zastruże, gdzie nie ma takiego obiektu.

- Szkoła Podstawowa w Mrowinach i Zastrużu to dwie szkolne placówki, które jako jedyne w naszej gminie nie posiadają swoich sal gimnastycznych. Już niedługo się to zmieni - dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

Magdalena Pawlik

 

Wasze komentarze

czwartek, 9.7.2020 11:54
środa, 8.7.2020 10:44
poniedziałek, 6.7.2020 09:49
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica