komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 18 listopada 2019

Romana, Klaudyny

Nowe sale w Mrowinach i Zastrużu

środa, 17.9.2014 13:56 , komentarze: 0 , odsłony: 1979
kategorie artykułu:

Będą miejscem integracyjnych zabaw, pozalekcyjnych zajęć i spotkań. Prawdziwą salą gimnastyczną. Od lat były marzeniem szkolnej społeczności. Nowe sale powstaną w Mrowinach i Zastrużu. Tam, gdzie zajęcia ruchowe dla dzieci musiały się odbywać w małych i ciasnych pomieszczeniach. Budowa nowych obiektów wiejskich już ruszyła.

Małe centra kultury mają być gotowe do końca tego roku. 

- Nowe świetlice środowiskowe będą architektonicznie dopasowane do szkolnych budynków. Zostaną wyposażone w pomieszczenie socjalne, trzy toalety, w tym jedną dla niepełnosprawnych oraz salę do ćwiczeń. Głównie z przeznaczeniem na realizację zajęć z wychowania fizycznego. Mamy nadzieję, że warunki pogodowe będą na tyle sprzyjające, że uda się wybudować nowe świetlice w terminie - mówi Janusz Łukaszewicz, właściciel firmy Usługowo-Handlowej F.U.H "IZOLSUSZ" z Wałbrzycha, wykonawca nowej inwestycji w Zastrużu.

Obecnie świetlice środowiskowe funkcjonują na terenie Bukowa, Siedlimowic, Kalna, Wierzbna i Łażan. Teraz do grona tych miejscowości dołączą kolejne, gdzie najmłodsi będą mogli spędzać swój wolny czas.

- To wielkie udogodnienie dla nas pedagogów i naszej pracy z dziećmi. Będziemy mogli korzystać z większej powierzchni, bo do tej pory tego miejsca nie było za wiele. To od wielu lat było wielkie marzenie naszego dyrektora szkoły i nauczycieli. Z pewnością urozmaicimy naszą ofertę zajęć - zaznacza Justyna Rzeczycka, opiekun świetlicy środowiskowej w Mrowinach.

W kwestii nowych świetlic środowiskowych dużo do powiedzenia mają również sami najmłodsi. To głównie oni będą ją użytkować i właśnie tam szlifować swoje sportowe talenty.

- Ta świetlica jest nam bardzo potrzebna. Co prawda mamy małą salę, w której możemy się przygotowywać do zajęć gimnastycznych, ale to nie to samo. Czasami brakuje po prostu miejsca. A tak, to będzie i bliżej i więcej miejsca - cieszy się Klaudia Boguszewska, uczennica Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Z nowego szkolnego obiektu cieszą się również uczniowie sąsiedniej szkoły, w Zastrużu.

- To niesamowite! Ile to już szkoła zmian przeszła, odkąd do niej uczęszczam. A nowa świetlica to dla naszej społeczności największa niespodzianka - podkreśla Mikołaj Pokój, szóstoklasista ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastruźu.

We wszystkich miejscowościach, w których działają świetlice środowiskowe zajęcia odbywają się głównie na świetlicach wiejskich. Wyjątkiem jest Zastruże, gdzie nie ma takiego obiektu.

- Szkoła Podstawowa w Mrowinach i Zastrużu to dwie szkolne placówki, które jako jedyne w naszej gminie nie posiadają swoich sal gimnastycznych. Już niedługo się to zmieni - dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

Magdalena Pawlik

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 5 godz temu
czwartek, 14.11.2019 14:12
2
poniedziałek, 11.11.2019 17:20
1
poniedziałek, 11.11.2019 16:10
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SKUP AUT
SKUP AUT
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia