[FOTO] Otwarcie boiska przy strzegomskim ogólniaku

środa, 20.10.2021 16:00 903 1

Zakończyły się prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska przy strzegomskim Liceum Ogólnokształcący. W środę 20 października, obiekt został oficjalnie otwarty i będzie służył nie tylko uczniom, ale także mieszkańcom Strzegomia. Będzie dostępny dla wszystkich w godzinach pracy szkoły.

Przybyłych na otwarcie gości przywitał dyrektor szkoły Tomasz Marczak, który przywitał zgromadzonych gości i podziękował samorządowi Powiatu Świdnickiemu za sprawne przeprowadzenia tej inwestycji. W otwarciu uczestniczyli Starosta Świdnicki Piotr Fedorowicz, Wicestarosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Członek Zarządu Powiatu Alicja Synowska, Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz radni Rady Powiatu Świdnickiego i Gminy Strzegom. Gościem specjalnym był brązowy medalista igrzysk olimpijskich, mistrz świata w rzucie młotem – Paweł Fajdek.

W krótkim przemówieniu Starosta Piotr Fedorowicz wspomniał, że to nie pierwsza inwestycja w infrastrukturę sportową realizowaną przy obiektach oświatowych podległych powiatowi oraz życzył uczniom ogólniaka przyjemnego i bezpiecznego użytkowania obiektu.

Wcześniej wielofunkcyjne boiska wybudowano przy Zespole Szkół Budowlano – Elektrycznych, III Liceum Ogólnokształcącym, II Liceum Ogólnokształcącym a boisko przy Zespole Szkół Mechanicznych doczekało się gruntownego remontu i przebudowy. Natomiast przy Zespole Szkół Ekonomicznych wybudowana została hala sportowa, na której trenują siatkarki z klasy o profilu sportowym V Liceum Ogólnokształcącego.

foto Mariusz Ordyniec

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Odpowiadasz na komentarz:
lycealyst
czwartek, 01.01.1970 01:00
Z tej okazji Dyrektor to nawet pandemię wstrzymał. Wirusa przegnał precz. Uczy się chłop od szefa swego burgermestera, jak imprezy organizować. Wiedza ta na przyszłość jak znalazł.
lycealyst środa, 20.10.2021 19:05
Z tej okazji Dyrektor to nawet pandemię wstrzymał. Wirusa przegnał precz. Uczy się chłop od szefa swego burgermestera, jak imprezy organizować. Wiedza ta na przyszłość jak znalazł.