komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

Odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach akcji "Szkoła Do Hymnu" [FOTO]

środa, 13.11.2019 16:08 , komentarze: 0 , odsłony: 561
kategorie artykułu:

W dniu 8 listopada (piątek) o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej Integracyjnej w Cierniach odbyła się uroczystość, upamiętnienia Święta Niepodległości. W wydarzeniu brał udział burmistrz miasta Paweł Ozga i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec. 

Spotkanie rozpoczęło się, przygotowanymi przez dzieci pokazami artystycznymi, po których głośno został odśpiewany Hymn Narodowy. Na koniec uroczystości głos zabrali burmistrz miasta Paweł Ozga oraz dyrektorka szkoły Magdalena Stąpor.

Następnie przedstawiciele władz miasta udali się do Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie o symbolicznej godzinie 11:11 uroczyście zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego". W obchodach uczestniczyli również: Zofia Choińska - kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, ksiądz dziekan Józef Siemasz oraz przedstawiciele Związku Sybiraków w Świebodzicach. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego, rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez uczniów. Następnie głos zabrali goście, którzy w swoich wypowiedziach, podkreślali jak ciężka była droga do odzyskania niepodległości przez Polskę oraz jak ważna jest duma narodowa.

Źródło: swiebodzice.pl

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 13 godz temu
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec