komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 8 lipca 2020

Edgara, Elzbiety

Piknik pokoleń

czwartek, 2.10.2014 15:15 , komentarze: 0 , odsłony: 2544
kategorie artykułu:

W ostatni weekend września na stadionie w Jaworzynie Śląskiej odbyły się dwa pikniki integracyjne. Jeden dla dzieci, drugi dla dorosłych. Pierwsza impreza przeznaczona była dla dzieci ze świetlic środowiskowych funkcjonujących w naszej gminie.

Wzięło w niej udział ponad 150 dzieci z dziesięciu miejscowości. Było to spore wyzwanie dla opiekunów i wolontariuszy z Młodzieżowej Rady Miejskiej i Klubu Młodzieżowego. Głównym organizatorem była Gmina, ale scenariusz spotkania wraz z jego elementami spadł na młodzież. Ci pokazali, że można na nich liczyć. Ponad trzydziestu wolontariuszy dwoiło się i troiło, żeby zapewnić dzieciom zabawę i trzeba powiedzieć, że im się to udało. Ciężko było znaleźć dziecko, które nie znalazłoby czegoś dla siebie. Był pokaz ratownictwa medycznego wykonany przez Pogotowie Ratunkowe. Przyjechał radiowóz wraz z motocyklem policyjnym. Policjanci przybyli na miejsce opowiadali o swojej pracy oraz przeprowadzili mini konkurs z drobnymi upominkami ufundowanymi przez Komendę Powiatową Policji w Świdnicy. Towarzyszył im oczywiście Komisarz Lew – maskotka uwielbiana przez wszystkie dzieci. W trakcie zabawy na stadionie pojawili się motocykliści wraz ze swoimi pięknymi maszynami. Każde dziecko chciało mieć zdjęcie na motorze. Niektórym nawet udało się „przygazować” oczywiście pod czujnym okiem swoich opiekunów oraz wolontariuszy. Na zakończenie odbył się pokaz w wykonaniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej. Dobrze znany i lubiany przez dzieci pan Łukasz Sadkowski opowiadał co znajduje się na wyposażeniu wozu strażackiego oraz jak wygląda codzienna praca strażaka. Wszystkie te atrakcje były przerywane konkursami, w których brali udział przedstawiciele wszystkich świetlic. Każda grupa zdobywała punkty dla swojej miejscowości i po podsumowaniu okazało się, że najwięcej mają świetlice z Jaworzyny Śląskiej oraz Witkowa. Trzecie miejsce zdobyła ekipa z Piotrowic. Każde dziecko otrzymało słodki upominek, a świetlice drobne nagrody ufundowane przez sponsorów oraz Młodzieżową Radę Miejską. Podsumował piknik pan burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, który powiedział, że najważniejsza jest zabawa i tej chyba nie zabrakło. W imieniu MRM nagrody wręczali radni Sandra Chwałek oraz Paweł Wizner. Zabezpieczenie medyczne zapewniła Fundacja „Integracja” – współorganizator imprezy. Młodzież będąca w sobotę na stadionie pracowała pod czujnym okiem swoich opiekunów, czyli pani Dagmary Wyłub oraz pana Sebastiana Grajaszka.

W niedzielę natomiast na stadionie gościły osoby starsze i niepełnosprawne, które pokazały, że najważniejszy jest wiek duszy, a nie ciała. Nasi wolontariusze również pomagali przy organizacji. Tym razem było nas tylko pięcioro, ale to wystarczyło do wypełnienia swoich obowiązków."

 

Opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej

Sebastian Grajaszek

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 6.7.2020 09:49
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz