komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Plaga pijanych kierowców na drogach powiatu. Rekordzista wydmuchał blisko 3 promile

wtorek, 27.10.2020 09:01 , komentarze: 0 , odsłony: 1031
kategorie artykułu:

Pomimo licznych apeli, kampanii medialnych czy też akcji policyjnych nadal zdarzają się sytuacje kiedy za kierownicę pojazdu wsiadają osoby pod wpływem alkoholu. Tylko w ciągu ostatniego weekendu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali pięć takich osób. Niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu.

Policjanci wielokrotnie zwracali się już do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Niestety wciąż są osoby nieodpowiedzialne, które decydują się na jazdę na tzw. podwójnym gazie i tym samym nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Tylko w ciągu ostatniego weekendu funkcjonariusze świdnickiej komendy wyeliminowali z dalszej jazdy pięciu  takich kierowców.

Pierwszy nietrzeźwy tego weekendu zatrzymany został 23 października w samo południe przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego na terenie Świdnicy.  23-letni mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Mercedes. Podczas realizowanych czynności policjanci ruchu drogowego postanowili zweryfikować stan trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wskazało blisko 1,2  promila alkoholu w organizmie.

24 października po godzinie 9.00 rano, na terenie gminy Świdnica policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 48-letniego kierującego motorowerem, którego styl jazdy mógł wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości potwierdziło u mężczyzny ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Kilka godzin później funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego również na terenie gminy Świdnica zatrzymali 52-latka, który kierował samochodem marki VW, badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny amator jazdy na tzw. podwójnym gazie został zatrzymany następnego dnia tj. 25 października, około godziny godziny 2 w nocy. Mężczyzna kierował samochodem marki Renault, a badanie stanu jego trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

Jeszcze tego samego dnia, po godzinie 18.00 w Świdnicy mundurowi przeprowadzili kolejna kontrolę drogową. Badanie trzeźwości 43-letniego kierującego motorowerem wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie.

W każdym z wymienionych przypadków policjanci uniemożliwili kierującym dalszą jazdę, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach, dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Możemy uniemożliwić takiej osobie dalszą jazdę i zadzwonić pod numer alarmowy 112 i poinformować o swoich przypuszczeniach.

 

Wasze komentarze

czwartek, 26.11.2020 14:12
1
czwartek, 26.11.2020 10:01
1
środa, 25.11.2020 13:52
1
wtorek, 24.11.2020 19:13
2
poniedziałek, 16.11.2020 00:00
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz