Plany zagospodarowania przestrzennego uchwalone

sobota, 3.9.2016 08:45 676 0

Na XXIII Sesji Rady Gminy Marcinowice radni podjęli uchwały o nowych planach zagospodarowania przestrzennego dla czterech miejscowości.

Na wstępie dzielnicowa asp. Wioleta Bobowska poinformowała o wymogu ustawowym prawidłowego oznaczania posesji. Na każdym właścicielu ciąży obowiązek oznakowania posesji tablicami adresowymi z podaniem numeru budynku oraz miejscowości, bądź jeśli istnieją ulice to nazwy tej ulicy. Przepis ten reguluje ustawa o infrastrukturze przestrzennej. Tablica taka musi być podświetlana, umieszczona na frontowej ścianie budynku, a jeśli budynek znajduje się w głębi posesji, tabliczkę umieszcza się również na ogrodzeniu. Zgodnie z kodeksem wykroczeń każdy, kto nie zastosuje się do przepisów, będzie podlegał karze grzywny do 250 zł lub nagany.  

Wójt Władysław Gołębiowski złożył podziękowania i gratulacje sołtysowi Strzelec Waldemarowi Krzyśków, wszystkim zaangażowanym osobom i sołectwom, za trud włożony w organizację tegorocznych dożynek.

Przewodnicząca Rady Gminy Bożena Lema również w imieniu swoim i radnych pogratulowała Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury Dawidowi Sobczykowi oraz sołtysowi Strzelec za organizację tak udanej imprezy.

Podczas sesji radni jednogłośnie podjęli uchwały dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Gruszów, Klecin, Gola Świdnicka oraz Stefanowice, ustalając opłatę planistyczną w wysokości 10 %. Podjęta została również uchwała dotycząca podziału gminy Marcinowice na okręgi wyborcze oraz uchwała dotyczącą Programu Wspierania Rodziny w Gminie Marcinowice.

Kierownik Referatu Organizacyjnego , Spraw Obywatelskich i Oświaty pani Anna Urbańska poinformowała o terminie referendum w sprawie odwołania wójta gminy Marcinowice oraz o kosztach z tym związanych. Jedynie karty do głosowania oraz nakładki dla osób niewidomych finansowane są z budżetu państwa. Wszystkie pozostałe wydatki pokrywane są z budżetu gminy. Według informacji Komisarza Wyborczego szacowany koszt referendum to kwota  21 243,04 zł.

Na zakończenie Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Dawid Sobczyk podziękował za ogrom pracy, jaki został włożony w organizację dożynek, podziękował za współpracę i poprosił o jeszcze większe zaangażowanie sołectw w kolejnym roku. Poprosił również o zgłaszanie instruktorów na świetlice wiejskie, które otworzone zostaną w listopadzie.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)