komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

Policja apeluje: kierowcy „noga z gazu”

środa, 13.11.2019 17:50 , komentarze: 0 , odsłony: 448
kategorie artykułu:

Świdnicka policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Jesienna pogoda, mokra nawierzchnia sprzyja niebezpiecznym zdarzeniom drogowym. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze. Uwaga na pieszych!

       Fot. Pixabay

Niskie temperatury, wczesne zapadanie zmroku, kałuże oraz duża ilość liści zalegająca na jezdniach. Do tego występujące przymrozki, mgła i opady deszczu sprawiają, że jezdnia choć pozornie wygląda na suchą i bezpieczną, taka nie jest. Niesprzyjające warunki pogodowe pogarszają zarówno widoczność na drodze, jak i samopoczucie kierujących. Dlatego siadając za kierownicą należy pamiętać, że każda pora roku wymaga od kierowców przygotowania samochodu, jak i innego stylu jazdy. Zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym należy wykazać się dużą wyobraźnią oraz pokorą do jazdy. Wiadomym jest, że na warunki atmosferyczne nie mamy żadnego wpływu, jednak poprzez odpowiednie zachowania i szacunek do zasad ruchu drogowego i technik kierowania pojazdami możemy zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, własne i innych uczestników ruchu.

Dlatego policjanci apelują, aby kierowcy przede wszystkim ściągali nogę z gazu, a przed wyjazdem sprawdzali oświetlenie, ilość płynu do spryskiwaczy oraz zadbali o jakość opon w swoich pojazdach. Pieszych i rowerzystów natomiast zachęcamy do używania wszelkiego rodzaju odblasków, które mają niebagatelny wpływ na poprawę ich widoczności na drodze, co w bezpośredni sposób przekłada się na ich bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi na drogach liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. 

Tylko wczoraj na terenie powiatu świdnickiego doszło do 8 zdarzeń drogowych 7 kolizji i 1 wypadku drogowego.

 Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń drogowych były: 

  •     nadmierna prędkość 
  •     nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu
  •     niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu 

 /KPP Świdnica

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 12 godz temu
sobota, 4.7.2020 11:00
piątek, 3.7.2020 08:19
piątek, 3.7.2020 08:03
1
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD