Poprawa oświetlenia w miejscowościach gminy Żarów

wtorek, 23.11.2021 10:15 313 0

Kilka dni temu została podpisana umowa na realizację zadania inwestycyjnego „Budowa oświetlenia ulicznego na terenie miasta i gminy Żarów”. W ramach zadania nowe słupy oświetleniowe zostaną zainstalowane w Bożanowie, Bukowie, Krukowie, Mielęcinie, Mikoszowej, Wierzbnej oraz przy ul. Parkowej w Żarowie. Wykonany został również projekt oświetlenia na osiedlu domków jednorodzinnych, którego realizacja ruszy w 2022r.

- Sukcesywnie krok po kroku, staramy się realizować kolejne wnioski składane przez mieszkańców naszej gminy. Budowa oświetlenia ma ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa, dlatego każdego roku kontynuujemy prace związane z budową i modernizacją oświetlenia ulicznego. We wszystkich miejscowościach zamontowane zostanie oświetlenie uliczne z oprawami oświetleniowymi typu LED wraz z okablowaniem. Przy ul. Parkowej w Żarowie w tym roku zainstalujemy nowe słupy oświetleniowe, w 2022 roku inwestycja ta będzie kontynuowana – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Całkowity koszt budowy nowego oświetlenia to kwota 149. 826,30 złotych. Wszystkie prace finansowane są ze środków budżetu gminy Żarów.

Źródło: um.zarow.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)