komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 16 stycznia 2021

Marcelego, Włodzimierza

Radny chciał przeniesienia punktu wymazów bo mieszkańcy "bali się" potencjalnie zakażonych. Jest odpowiedź UM

wtorek, 1.12.2020 09:13 , komentarze: 0 , odsłony: 1200
kategorie artykułu:

Wracamy do tematu przeniesienia punktu wymazowego, który postawiony został pod USC w Świdnicy a miał według radnego Krzysztof Grudzińskiego powodować strach wśród mieszkańców, którzy bać się mieli potencjalnie zakażonych koronawirusem.

Pobieranie materiału do badań w specjalnie przygotowanym kontenerze odbywa się u nas od października. 

Mieszkańcy chcący się przebadać stoją w kolejkach pod ustawionym punktem.  Według informacji zamieszczonej przez radnego Krzysztofa Grudzińskiego świdniczanie są tym faktem bardzo zaniepokojeni. 

Zwracam się z interpelacją ws. zmiany lokalizacji kontenera do badań covidowych, który zlokalizowany jest przy USC. Do punktu codziennie ustawiają się kolejki, które umiejscawiają się na przyległym terenie. Okoliczni mieszkańcy, petenci USC i UM, są zaniepokojeni tym faktem, nie czują się bezpiecznie w miejscu, w którym znajdują się osoby potencjalnie zakażone koronawirusem - napisał Krzysztof Grudziński wskazując nowe miejsce usytuowane przy ulicy Fieldorfa-Komorowskiego, w miejscu gdzie znajdowały się m.in. hurtownie spożywcze.

Na zapytanie odpowiedziała prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

W odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 30 października 2020 r. nr XXII - 428/20 dotyczącą zmiany lokalizacji kontenera do pobrań materiału biologicznego w celu przeprowadzenia testów na obecność wirusa SARS-CoV-2, informuję że w chwili obecnej nie jest rozważana zmiana jego lokalizacji. Kontener został postawiony na prośbę Starostwa Powiatowego w Świdnicy właśnie w tym miejscu, aby zapewnić pracującym tam osobom dostęp do toalet i bieżącej wody. Kontener podłączony jest również do zasilania. Osoby oczekujące w kolejce na badanie przestrzegają zasad bezpieczeństwa tj. zachowania dystansu społecznego oraz zasłoniętych ust i nosa. Dla oczekujących w kolejce została udostępniona toaleta przenośna, która jest w ciągu dnia kilkakrotnie dezynfekowana. Proponowana przez Pana nowa lokalizacja dla kontenera tj. przy ul. gen. Augusta Emila Fieldorfa, jest niewłaściwa z uwagi na brak toalet i bieżącej wody. Pracownicy punktu pobrań reprezentują służby działające w największym zagrożeniu a obecna lokalizacja zapewnia im niezbędne warunki wykonywania swojej pracy. Z uwagi na fakt, iż wejście do USC jest zamknięte klienci Urzędu Stanu Cywilnego i Urzędu Miejskiego wchodzą wejściem głównym. Przy wejściu głównym udostępnione zostały jednorazowe rękawiczki i płyny dezynfekujące. Nad prawidłowym przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa przez wchodzących na teren urzędu czuwa wyznaczony pracownik. Podjęte działania mają na celu zapewnić bezpieczeństwo i komfort zarówno tym, którzy przychodzą do Urzędu, ale również tym, którzy poddają się testom. Przy tak dużym wzroście ilości osób zakażonych koronawirusem, każdy z nas może znaleźć się w sytuacji konieczności poddania się testom - czytamy w odpowiedzi.

Badania w punkcie przy USC można zrobić od poniedziałku do piątku od godz.7.30 do wyczerpania zestawów.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 8 godz temu
czwartek, 14.1.2021 18:21
9
środa, 13.1.2021 13:11
1
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia