komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 24 lutego 2020

Macieja, Bogusza

Robert Korólczyk przeczytał bajki dzieciom ze szpitala Latawiec [FOTO]

poniedziałek, 20.1.2020 14:45 , odsłony: 4346
kategorie artykułu:

20 stycznia na oddziale dziecięcym świdnickiego szpitala "Latawiec" odbyło się czytanie dla dzieci, w którym wziął udział m.in znany artysta kabaretowy - Robert Korólczyk oraz  Alicja Synowska, członek zarządu powiatu świdnickiego. Okazją do tego wydarzenia było otwarcie pierwszej w mieście Zaczytanej Biblioteki, której mecenasem są Polskie Koleje Państwowe.

- Fundacja "Zaczytani.org" jeździ po całej Polsce i wyposaża szpitale, hospicja i domy dziecka w półeczki, z których dzieci mogą zabierać książki ze sobą. Jesteśmy dzisiaj w świdnickim szpitalu, właśnie po to, aby otworzyć taką nietypową bibliotekę - mówi Katarzyna Nawrocka, rzecznik prasowy fundacji Zaczytani.org.

- Wszyscy mówimy o tym, że warto czytać, ale przede wszystkim warto czytać tym najmniejszym. To właśnie budzi w dzieciach wrażliwość i wyobraźnię. Wszystkie bajki dla dzieci, zwłaszcza na początku życia, kiedy mamy najpiękniejszą wyobraźnię mogą ją jeszcze bardziej kształtować. Takie akcje są piękne i oby było ich jak najwięcej - powiedział Robert Korólczyk, współtwórca Kabaretu Młodych Panów.

- Jestem bardzo wdzięczna fundacji "Zaczytani.org" oraz Robertowi Korólczykowi za to, że zdecydowali się dzisiaj wspólnie z nami czytać bajki dla najmłodszych i na pewno umilili im tym czas. Bajkoterapia jest zawsze wskazana, jest to jedna z form terapii, ale także codzienne czytanie bajek przez rodziców, dziadków jest nieocenione i służy rozwojowi dziecka - powiedziała Alicja Synowska, członek zarządu powiatu świdnickiego. 

 
czwartek, 13.2.2020 16:15
środa, 12.2.2020 15:37
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Pośrednictwo EUCO
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA