Rowerzysta z dwoma promilami

czwartek, 15.9.2022 16:29 827 0

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Marcinowicach 69-letni rowerzysta. Nietrzeźwy mężczyzna, za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, został ukarany wysokim mandatem karnym.

- Wczoraj  około godziny 13.00 na terenie gminy Marcinowice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego sposób jazdy wzbudził podejrzenia policjantów co do stanu trzeźwości. Mężczyzna jechał slalomem, bo nie był w stanie zachować prostego toru jazdy. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego intensywną woń alkoholu z ust. Badanie stanu trzeźwości 69-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego potwierdziło, że jest nietrzeźwy, a w organizmie ma ponad dwa promile alkoholu -  mówi Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

 Skrajnie nieodpowiedzialny rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tys. 500 złotych.

Przypominamy, że zmiany wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego, które weszły w życie wraz z nowym rokiem, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenie kierowania pojazdem innym niż mechaniczny po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)