Sezon zimowy tuż, tuż!

poniedziałek, 23.11.2015 09:21 370 0

Sezon zimowy tuż, tuż!
Przygotuj swoje ciało i kondycję do sportów zimowych
pod okiem naszych profesjonalnych INSTRUKTORÓW!
zapraszamy!

 

Przygotowanie do nart !

Najważniejsze to poprawić ogólną wydolność organizmu oraz wzmocnić mięśnie (szczególnie czworogłowe ud i przywodziciele ud, które są obciążone podczas jazdy, a także mięśnie grzbietu i brzucha) i uelastycznić stawy.

Aby osiągnąć pierwszy cel, niezbędny jest TRENING o charakterze WYTRZYMAŁOŚCIOWYM - np. marsz na bieżni, marszobiegi, jazda na rowerze (stacjonarnym), aerobik - który powinien trwać 30-40 minut.

Ten wysiłek potraktuj jako przygotowanie do TRENINGU WZMACNIAJĄCEGO poszczególne grupy mięśni  (http://www.bodyartswidnica.pl/fitness.html ).

Do treningu włącz również ĆWICZENIA NA MIĘŚNIE BRZUCHA  i GRZBIETU , które pozwalają utrzymać odpowiednią pozycję zjazdową.

1. Buduj wydolność i wytrzymałość tlenową organizmu

 Bez tego nie uda się w pełni wykorzystać możliwości jakie daje stok, bo będziesz szybko się męczyć. Ponadto, kiedy kondycja nie jest najlepsza, bardzo łatwo o błędy techniczne - takie jak np. prostowanie kolan i odchylanie tułowia do tyłu. Taki błąd może prowadzić do niebezpiecznego upadku i kontuzji.

2. Pracuj nad siłą mięśni nóg

 Wzmacnianie nóg to najważniejszy element treningu, ale oczywiście nie jedyny. Silne mięśnie czworogłowe uda zagwarantują prawidłową pozycję i przyjemność ze zjazdów, zamiast bólu nóg już po kilku skrętach. Warto również zwrócić uwagę na wzmocnienie mięśni grzbietu, brzucha oraz ramion.

3. Ćwicz skoczność

 To element, o którym często zapominamy w narciarskich programach przygotowawczych. Treningi z przeszkodami do pokonania i przeskokami świetnie przygotowują do jazy na muldach i w trudniejszych warunkach, gdzie czasem trzeba oderwać narty od ziemi.

4. Popracuj nad elastycznością swojego ciała

 Ważne jest rozciąganie dynamiczne i statyczne. To kolejny element, który chroni przed poważnymi kontuzjami. Twarde, nieelastyczne włókna mięśniowe ograniczają zakres ruchów, a tym samym prowadzą do skomplikowanych złamań, nawet przy niewinnym z pozoru upadku.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)