komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 30 maja 2020

Ferdynanda, Karola

Spotkanie z policjantem w „Słoneczku”

poniedziałek, 2.3.2020 10:01 , komentarze: 1 , odsłony: 359
kategorie artykułu:

Znajomość zasad bezpieczeństwa jest niezwykle ważne. Możemy dzięki temu uniknąć wielu zagrożeń a nawet uratować komuś życie.  Z zasadami bezpieczeństwa powinniśmy zaznajamiać dzieci od najwcześniejszych lat życia. Już dzieci w wieku przedszkolnym mogą uczyć się i utrwalać zasady zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Dzięki temu możemy uniknąć wielu nieprzewidzianych, acz traumatycznych zdarzeń.

26 lutego w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 16 „Słoneczko” gościliśmy specjalnego gościa – aspiranta Krzysztofa Huzara. Pan policjant przypomniał przedszkolakom numer alarmowy, na który można dzwonić w sytuacji zagrożenia życia np. zasłabnięcia, pożaru, zalania, napadu czy zagubienia się np. w lesie. Dzieci dowiedziały się, że na numer alarmowy można dzwonić nawet z telefonu bez karty SIM, nie mając zasięgu lub pieniędzy na koncie. Przećwiczył też z dziećmi sposób zawiadamiania służb ratunkowych (informacja o zdarzeniu, imię nazwisko, adres, odpowiadanie na pytania operatora, rozłączenie się dopiero wówczas, gdy dowiemy się, że zdarzenie zostało przyjęte).

Przedszkolaki obejrzały film instruktażowy o sierżancie Poli, który pomagał dzieciom w zrozumieniu zasad bezpiecznego zachowania się. Ważnym zagadnieniem było  zachowanie się w ruchu drogowym. Niewskazane są zabawy w pobliżu ulicy. Ale co zrobić, gdy np. piłka niechcący wypadnie nam na jezdnię? Na pewno musimy poszukać zebry - przejścia na drugą stronę lub poprosić o pomoc kogoś dorosłego.  Inną ważną kwestią było unikanie bliższych kontaktów z obcymi osobami. Dzieci dowiedziały się, że nie można brać od obcej osoby żadnych prezentów, nie można z nią nigdzie się oddalać, a jeśli mówi, że przysłali ją rodzice, to poprosić o hasło (hasło można ustalić z rodzicami w domu i nikomu go nie zdradzać!). Gdy ktoś zaczepia dziecko, najlepiej wołać opiekuna lub uciekać od zagadującej obcej osoby. Ale najważniejsze jest, by nie mieć tajemnic przed rodzicami. Jeśli spotkamy się z namowami obcej osoby, żeby gdzieś z nią iść lub coś wziąć, coś zrobić – musimy powiedzieć o tym rodzicom!!!

Pan policjant pokazał również przedszkolakom filmik na temat bezpiecznego zachowania się przekraczając przejazd kolejowy. Później zapoznał dzieci z wyposażeniem policjanta. Chłopcom bardzo podobały się pałki – twarda i miękka, a dziewczynkom – kajdanki. 

Dzieci były bardzo aktywne podczas spotkania z panem policjantem. Po zajęciach wiele dzieci wyraziło chęć zostania w przyszłości policjantem/policjantką, aby dbać o bezpieczeństwo wszystkich ludzi. Na koniec były podziękowania dla gościa i kartka – upominek na pamiątkę tej ciekawej wizyty.

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 28.5.2020 09:11
czwartek, 14.5.2020 09:15
czwartek, 14.5.2020 09:13
poniedziałek, 11.5.2020 18:18
2
poniedziałek, 11.5.2020 10:05
poniedziałek, 11.5.2020 09:16
poniedziałek, 11.5.2020 09:15
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
SKUP AUT