komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 28 lutego 2020

Romana, Ludomira

ŚPWiK: będziemy wspomagać edukację

poniedziałek, 20.1.2020 14:55 , komentarze: 0 , odsłony: 331
kategorie artykułu:

Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych zawarły porozumienie o współpracy dydaktycznej. To reakcja na sygnały zgłaszane przez rynek pracy i postęp dokonujący się w technice.

Szkoła, a dokładnie klasy o profilu technik-elektryk oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych otrzymają wsparcie kadry inżynieryjnej miejskiej spółki wodociągowej w zakresie nowoczesnych technologii stosowanych w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych.

Uczniowie budowlanki otrzymają możliwość odbywania miesięcznych praktyk zawodowych, najlepsi trafią na płatne staże zawodowe. Fachowcy z ŚPWiK o różnych specjalnościach będą brać udział w lekcjach zawodowych, prezentacjach, targach międzyszkolnych a także konkursach wiedzy o elektryce.

Szkoła zyska możliwość doposażenia laboratoriów w niezbędny sprzęt wypożyczany na czas egzaminów zawodowych i zakupu sprzętu po preferencyjnych cenach.

 - Dla firmy porozumienie oznacza wczesne dotarcie do potencjalnych pracowników – wyjaśnia Jacek Sochacki, prezes zarządu ŚPWiK – przekonanie uczniów do zalet pracy w naszym zespole, do pracy w firmie komunalnej ale przede wszystkim poznanie ich zainteresowań, talentów i zdolności, tak by adekwatnie do okoliczności wspomagać proces edukacji zawodowej potencjalnych pracowników. Liczymy, że dzięki tej współpracy młodzi ludzie będą mogli dobrze i szybko odnaleźć się na rynku pracy z korzyścią dla pracodawców.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 6 godz temu
czwartek, 27.2.2020 12:15
czwartek, 27.2.2020 10:46
czwartek, 27.2.2020 09:32
czwartek, 27.2.2020 09:29
środa, 26.2.2020 10:05
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT