komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 27 września 2020

Wincentego, Mirabeli

Studium Korytarzowe wraz z Analizą Techniczno-Ekonomiczno-Logistyczną rozbudowy/budowy A4 Wrocław – Krzyżowa i Studium Korytarzowe S5 Sobótka – Bolków

czwartek, 9.7.2020 18:22 , komentarze: 10 , odsłony: 2459
kategorie artykułu:

W czwartek, 9 lipca br. odbyło się spotkanie, na którym zaprezentowano prace nad Studium Korytarzowym wraz z Analizą Techniczno-Ekonomiczno-Logistyczną rozbudowy/budowy A4 Wrocław – Krzyżowa i Studium Korytarzowego S5 Sobótka – Bolków.

Ze względów epidemiologicznych spotkanie, w którym udział wzięło ponad 150 osób, odbyło się za pośrednictwem internetowej platformy MS Teams.

Burmistrz Leszek Michalak zaprosił do udziału w debacie przedstawicieli wsi Mikoszowa, Łażany i Kalno, a w spotkaniu uczestniczyli również Zastępca burmistrza Przemysław Sikora oraz pracownicy Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Projektanci zaprezentowali analizę dziewięciu wersji przebiegu korytarzy drogowych nowego przebiegu autostrady A4 i drogi szybkiego ruchu S5, a następnie zarekomendowali do dalszych prac cztery wersje: III, IV, V i VI.

Zaprezentowane wersje to efekt analizy zgłaszanych przez mieszkańców i samorządy uwag do zaprezentowanego w marcu pierwszego studium korytarzowego. W wyniku analizy zgłoszonych uwag i protestów projektanci zrezygnowali z części rozwiązań, w tym tej wersji przebiegu drogi S5 w bezpośrednim sąsiedztwie wsi Kalno. Jednakże na pytanie burmistrza Michalaka, czy to oznacza, że ten przebieg nie będzie już brany pod uwagę, przedstawiciel projektantów stwierdził, że w dalszych pracach projektowych odrzucone przebiegi mogą być ponownie wzięte pod uwagę.

Wersja III i V przewiduje przebieg drogi S5 w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej, niedawno wybudowanej, drogi powiatowej 3396D (obwodnica Żarowa), która przebiega przez teren gminy Żarów: pomiędzy Mikoszową i Łażanami oraz w bezpośrednim sąsiedztwie Mielęcina, gdzie ma być usytuowany węzeł łączący projektowaną drogę S5 i istniejącą drogę krajową nr 5.

W trakcie dyskusji burmistrz Leszek Michalak zaproponował, aby w tej wersji korytarza drogowego zamiast budowy nowej drogi wykorzystać istniejącą drogę powiatową 3396D dobudowując brakujące dwa pasy jezdni.

W trakcie dyskusji zwrócono również uwagę na fakt, że przedstawione projekty nie rozwiązują problemu Świdnicy, stąd też zaproponowano aby projektanci przygotowali koncepcję obejmującą poprowadzenie korytarza drogowego na południe od Świdnicy - zgodnie z wcześniejszymi planami budowy południowej obwodnicy Świdnicy. W tym kontekście burmistrz Leszek Michalak zaapelował o poprowadzenie korytarza drogowego najbardziej na południe.

 

Wasze komentarze

Widzę ,że "ewa' wie co się w przyszłosci zdarzy więc...
piątek, 10.07.2020 19:58 autor: Wacek
haha
czwartek, 09.07.2020 22:53 autor:
w punkt !!!!
czwartek, 09.07.2020 22:45 autor:
w punkt !!!
czwartek, 09.07.2020 22:46 autor:
100% prawda
piątek, 10.07.2020 07:49 autor: Garownik
dzisiaj, 11 godz temu
2
sobota, 26.9.2020 19:05
czwartek, 24.9.2020 14:19
17
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD