komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 9 kwietnia 2020

Marii, Dymitra

Sudety 2030 w Żarowie

piątek, 21.2.2020 08:24 , komentarze: 0 , odsłony: 226
kategorie artykułu:

We wtorek, 18 lutego w auli Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. społecznych – oświata i wychowanie, w ramach Porozumienia Sudety 2020.

Celem nadrzędnym powołania grup roboczych jest wsparcie działań porozumienia w zakresie przygotowywania dokumentów, opracowań, projektów uchwał, stanowisk, służących realizacji zadań, jakie postawili przed sobą Sygnatariusze Porozumienia Sudety 2030, aby zrealizować zapisy Strategii Rozwoju Sudety 2030. Sprawne funkcjonowanie grup roboczych i wypracowywanie konkretnych rozwiązań w zakresie tematów, jakimi się zajmują jest niezwykle ważnym dla integracji i konsolidacji sygnatariuszy porozumienia wokół wspólnych celów i zadań.

W spotkaniu uczestniczyło ponad 20 kierowników, pracowników wydziałów oświaty i pomocy społecznej z województwa dolnośląskiego (podregion wałbrzyski i jeleniogórski), zastępca burmistrza Przemysław Sikora, Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie oraz Tomasz Pietrzyk dyrektor GCKIS w Żarowie.

Omówione zostały najistotniejsze obszary problemowe, z jakimi gminy muszą się mierzyć w zakresie oświaty i wychowania. Opracowano wspólne postulaty, które zostaną później przedstawione na posiedzeniach wszystkich sygnatariuszy Porozumienia Sudety 2030, w celu uruchomienia wszystkich procedur, możliwych na szczeblu ministerialnym, zmierzających do poprawy warunków życia i szybszego rozwoju południowej części Dolnego Śląska.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 2 godz temu
dzisiaj, 2 godz temu
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra