komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 26 stycznia 2020

Tymoteusza, Michała

Sukces programistów z II LO!

piątek, 13.12.2019 12:23 , komentarze: 0 , odsłony: 646
kategorie artykułu:

Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w składzie: Amelia Pieszczoch, Michał Pietrzak, Wiktor Dębek oraz Kacper Wilgus pod fachową opieką Pawła Polczyka wzięła udział w konkursie programistycznym w ramach Hackaton#LNU  na Politechnice Wrocławskiej. Programiści z II
LO spisali się znakomicie, zajęli czwarte miejsce wśród najlepszych ośmiu drużyn z naszego województwa. Medalowe pozycje zajęły szkoły z Wrocławia. Oprócz II LO, nasz powiat reprezentowała drużyna z technikum w Zespole Szkół w Strzegomiu.

Problem zanieczyszczenia powietrza był głównym tematem Hackathon#LNU „Zaprogramuj Dolny Śląsk”. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie problemów związanych z ochroną powietrza i poprawieniem jakości życia mieszkańców przy użyciu języków programowania C++, Python i SQL. W trakcie pracy drużyny mogły korzystać m.in. z danych pochodzących z czujników smogu, które można wykorzystać do opracowania i analizy danych statystycznych. Wszyscy uczestnicy związani są z „Ligą Niezwykłych Umysłów”, czyli projektem nauki programowania stworzonym przez specjalistów z branży IT dla młodzieży.

Hackaton miał pokazać młodym ludziom, jak wielkim problemem jest zanieczyszczenie powietrza i zachęcić ich do szukania rozwiązań w celu ograniczenia niskiej emisji pyłów i gazów. Zajęcia posłużyły budowaniu wiedzy i wrażliwości na czynniki, które kształtują jakość życia mieszkańców Dolnego Śląska przy jednoczesnym dbaniu o ochronę środowiska. Uczestnicy mogli odwiedzić Stop Smog Car, który stanie przed budynkiem SKS. To jeżdżący po Polsce szkoleniowy pojazd z ekologicznymi urządzeniami grzewczymi: pompą ciepła powietrze/woda Vitocal 200-A, najnowszym kondensacyjnym kotłem gazowym Vitodens 200-W oraz panelami fotowoltaicznymi i oczyszczaczem powietrza HL-OP-15.

 

Wasze komentarze

niedziela, 19.1.2020 11:41
sobota, 18.1.2020 17:39
1
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO