komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 31 października 2020

Urbana, Saturnina

Świebodzice miastem gorących serc

wtorek, 22.9.2020 12:35 , komentarze: 0 , odsłony: 179
kategorie artykułu:

Sobota w Świebodzicach przebiegła pod znakiem dwóch dużych wydarzeń. Zakończenie Akcji Posprzątajmy Świebodzice było równocześnie rozpoczęciem Międzynarodowego Dnia Sportu połączonego z akcją charytatywną dla Hani Waligórskiej o pięknej nazwie Świebodzice Miastem Serc.

Od samego początku zamysł planowania dwóch wydarzeń w jednym miejscu miał na celu zwiększenie ich atrakcyjności i już teraz śmiało można powiedzieć, że spotkało się to z dużym uznaniem mieszkańców naszego miasta. Burmistrz Miasta Paweł Ozga objął akcję honorowym patronatem, a organizatorem wydarzenia Świebodzice Miastem Serc był Maciej Więcek i Mateusz Brzuchacz ze Stowarzyszenia Bona Fide, Młodzi dla Świebodzic, Miejski Dom Kultury na czele z dyrektor Katarzyną Wożniak. KO GYM, OSiR Świebodzice Sp. z o.o, oraz z niezliczoną ilością wspaniałych ludzi: mieszkańców, przedsiębiorców, artystów, sportowców i pasjonatów.

W akcji uczestniczył burmistrz miasta Paweł Ozga, zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański, sekretarz miasta Sabina Cebula, przewodnicząca Rady Miejskiej Halina Mądra, radni Rady Miejskiej, prezes ZGK Świebodzice Spółka z z o.o. Grzegorz Cabanek.
To wydarzenie na długo pozostanie w sercach i pamięci Świebodziczan. Organizatorzy pokazali, że w pełnym zrozumieniu, zaangażowaniu zorganizowali piękną inicjatywę.

Akcja Świebodzice Miastem Serc została otwarta przez burmistrza miasta Pawła Ozgę oraz Macieja Więcka. Burmistrz miasta wyraził słowa szacunku i uznania dla Macieja, za wielkie zaangażowanie, bezinteresowną chęć niesienia pomocy oraz bardzo dobrą współpracę z samorządem. Z kolei Maciej Więcek skierował bardzo ciepłe słowa do burmistrza miasta, podkreślając jak bardzo ważne jest to, że udało się połączyć te dwie imprezy i zorganizować je w zgodzie, pełnym zrozumieniu, wsparciu, przyjaznej, pełnej empatii atmosferze, bez podziałów. Ta impreza pokazuje jak bardzo ważna jest wzajemna współpraca i dialog. Razem można więcej.

Wydarzenie trwało od godz. 16:00 i do samego końca 19:30 program był bardzo atrakcyjny. Jak na Międzynarodowy Dzień Sportu przystało nie zabrakło sportowych emocji m.in. były zawody w pompkach na poręczach dla mężczyzn, przysiady dla kobiet oraz wyciskanie sztangi dla dzieci. Zarówno maluchy jak i dorośli mogli sprawdzić swoje umiejętności i formę w zawodach. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się zawody dla najmłodszych w wyciskaniu sztangi z gąbki, specjalnie przygotowanej na tą imprezę. Ich rodzice zapewnili im piękny doping i nagradzali brawami.

W akcję włączyli się znani sportowcy, m.in. Michał Kita, zawodnik wagi ciężkiej KSW, Filip Kopij mistrz Europy Jiu-jitsu, Adriana Kurdzielewicz - zawodniczka Metraco Zagłębia Lubin, a głównym sędzią zawodów w pompkach na poręczach, przysiadach ze sztangą oraz wyciskania sztangi dla dzieci został dwukrotny wicemistrz Polski w kulturystyce Mateusz Brzuchacz. Ponadto wydarzenie uświetniły pokazy i występy lokalnych pasjonatów i artystów. Wśród nich występowały m.in. dzieci z Miejskiego Domu Kultury.

Na płycie boiska ustawione były stanowiska różnych organizacji i klubów o profilu sportowym, min. Due Soceer, Teakwondo Taipan, KS Rekin, MKS Victoria Świebodzice. W akcji uczestniczyli także seniorzy z Klubu Senior +, zapewnili na imprezie pyszne ciasto. Każdy mógł skosztować także wyśmienitej kawy serwowanej przez Panie z Central Park Bistro. Ponadto dla uczestników były przygotowane kiełbaski, rozdawano słodycze. Dzieci z wielkim entuzjazmem skakały na dmuchańcu. mogły wykonać pamiątkowe zdjęcie w okolicznościowej ramce-serduszku.

Podczas akcji prowadzona była licytacja voucherów i fantów przekazanych przez darczyńców. Dzięki zaangażowaniu Macieja Więcka, Katarzyny Woźniak, burmistrza miasta Pawła Ozgi, sekretarz miasta Sabiny Cebuli, a także pozostałych osób o wielkich sercach ilość przedmiotów była pokaźna, wśród nich, m.in. koszulka z autografem Otylli Jędrzejczak, piłki, rękawica bokserska, biżuteria, obrazy, kompozycja kwiatowa, akcesoria do pływania Klubu KS Rekin, książki, vouchery do restauracji i wiele, wiele innych.

Uczestnicy wydarzenia bardzo chętnie przekazywali datki na leczenie małej Hani Waligórskiej, która także wraz z rodzicami uczestniczyła w akcji.

 

 

 

Wasze komentarze

piątek, 30.10.2020 10:58
czwartek, 29.10.2020 11:53
środa, 28.10.2020 11:03
środa, 28.10.2020 10:55
środa, 28.10.2020 09:04
wtorek, 27.10.2020 13:38
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D