komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 14 sierpnia 2020

Alfreda, Euzebiusza

Święto sołtysa w gminie Marcinowice

czwartek, 15.3.2018 09:55 , komentarze: 0 , odsłony: 1847
kategorie artykułu:

W Gminie Marcinowice sołtysi swoje święto obchodzili 12 marca 2018 r. podczas uroczystej narady sołtysów w sali narad urzędu.

Funkcja sołtysa jest ważnym zadaniem, dlatego cennym jest, aby dostrzec i podziękować sołtysom za ich prace i zaangażowanie. W Gminie Marcinowice jest 19 sołectw i każde ma swojego włodarza.

Podczas uroczystej narady, która odbyła się 12 marca br. w sali narad urzędu, Wójt Gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski podziękował wszystkim sołtysom za ich szczególną funkcję - Szanowni sołtysi! Sołectwo, jest jednostką pomocnicza gminy, a sołtys przedłużoną władzą wójta na terenie poszczególnych miejscowości. Od 2010 r. sołectwa zostały uzbrojone również w władzę w postaci Funduszu Sołeckiego, którym sołectwo może zarządzać. Przy okazji Waszego święta chciałem serdecznie podziękować za Waszą codzienną pracę, często przez niektórych niedocenianą. Dziękuję również za bezpośrednie, bieżące kontakty ze mną w sprawach najistotniejszych. Dziękuję za współpracę w imieniu swoim, kierowników i pracowników referatów. Życzę w dalszym ciągu dobrej, owocnej pracy, życzę uznania wśród mieszkańców, zdrowia i pomyślności. Problemy zawsze są, ale życzę, żeby były niewielkie i abyście się z nimi skutecznie zmagali - mówił wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski. Sołtysi otrzymali w prezencie długopisy z grawerem herbu Gminy Marcinowice.

Podziękowania i życzenia złożyła również przewodnicząca Rady Gminy Bożena Lema wręczając drobny wielkanocny upominek.

Funkcja sołtysa ma wieloletnia tradycję, sołtys ma również swój dzień 11 marca i należy go godnie i uroczyście uczcić. Dlatego w imieniu własnym i Radnych Rady Gminy Marcinowice składam wszystkim paniom i panom sołtysom oraz radom sołeckim wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym. Życzę wytrwałości i odwagi w rozwiązywaniu trudnych zadań, realizacji waszych planów  i pomysłów  w działalności sołeckiej oraz dobrej współpracy z mieszkańcami. Niech Wasza praca dostarczy Wam wiele satysfakcji i będzie źródłem uznania społecznego - mówiła przewodnicząca.

 

 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 08:19
poniedziałek, 3.8.2020 13:42
poniedziałek, 3.8.2020 09:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia