komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

piątek, 14 sierpnia 2020

Alfreda, Euzebiusza

Święto SOŁTYSÓW w gminie Żarów

wtorek, 13.3.2018 14:06 , komentarze: 0 , odsłony: 1136
kategorie artykułu:

Na co dzień zajmują się sprawami lokalnych społeczności. Integrują, organizują imprezy, zbierają podatki, aranżują pracę na wsi, organizują zebrania wiejskie, przekazują wiadomości z gminy i wreszcie często zwyczajnie służą dobrą radę. Mowa o sołtysach, którzy 11 marca obchodzili swoje święto. 

Funkcja, jaką pełnią przynosi wiele satysfakcji, ale jak sami przyznają, bycie sołtysem nie jest łatwym zajęciem. - To naprawdę ciężka praca społeczna, wymagająca poświęcenia, ale przynosi też ogrom satysfakcji - przyznaje Krystyna Popek sołtys Mrowin. Potwierdzają to także inni. - Nie wyobrażam sobie wsi bez sołtysów. To osoba, która wprowadza ład i porządek w swojej miejscowości. Dba o swoich mieszkańców i zawsze stara się być pomocna - mówi Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej.

Z okazji Dnia Sołtysa w Żarowie rozegrany został Sołecki Turniej w Kręgle. Na wspólne świętowanie tego dnia wszystkich sołtysów zaprosił burmistrz Leszek Michalak. Oprócz wspólnej zabawy sołtysi uczestniczyli także w naradzie, którą prowadził burmistrz Leszek Michalak, przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny i pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. - Każdy sołtys jest jak głowa rodziny. Potrzebny i zaangażowany. Życzę wytrwałości w rozwiązywaniu spraw społeczności lokalnej, dobrej współpracy z mieszkańcami, realizacji pomysłów w działalności sołeckiej, a przede wszystkim zadowolenia z tej jakże ważnej funkcji - mówił podczas spotkania burmistrz Leszek Michalak.

Na terenie gminy Żarów pracuje siedemnastu sołtysów. Do ich obowiązków należy głównie pobór podatków od mieszkańców, organizacja zebrań wiejskich, uczestnictwo w naradach sołtysów, spotkaniach i uroczystościach gminnych, przekazywanie ważnych informacji z gminy, zarządzanie funduszem sołeckim oraz organizacja życia społecznego na wsi. Raz do roku, w sposób szczególny dziękuje się sołtysom za ich społeczną służbę na rzecz drugiego człowieka oraz zaangażowanie.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 10.8.2020 08:19
poniedziałek, 3.8.2020 13:42
poniedziałek, 3.8.2020 09:00
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki