komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 27 lutego 2020

Gabriela, Anastazji

Trzynaście par świętować będzie jubileusze pożycia małżeńskiego

środa, 22.1.2020 11:29 , komentarze: 3 , odsłony: 790
kategorie artykułu:

W najbliższą sobotę, 25 stycznia o godzinie 11.00 oraz o godz. 14.00 w świdnickim Urzędzie Stanu Cywilnego odbędą się uroczystości jubileuszowe trzynastu par małżeńskich

Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznanymi przez prezydenta RP zostanie odznaczonych dwanaście par ze Świdnicy oraz jedna para z terenu Gminy Świdnica.

Szacowni Jubilaci uczczą swoje złote gody, czyli 50 lat małżeństwa. Są to Państwo: Ewa i Stanisław Borowscy, Lucja i Stanisław Dudzic, Władysława i Antoni Jaworscy, Barbara i Tomasz Kędzierscy, Danuta i Mieczysław Kujacz, Teresa i Wacław Słomscy oraz Czesława i Jerzy Zielińscy.

Diamentowe gody - 60 lat małżeństwa obchodzić będą: Janina i Władysław Lange, Leokadia i Wacław Niebudek, Cecylia i Bronisław Pączek (mieszkańcy Gminy Świdnica), Zofia i Stanisław Poradzisz oraz Jadwiga i Józef Rataj.

Jedna para ze Świdnicy uczci swoje żelazne gody- 65 lat małżeństwa i są to Państwo Maria i Józef Wołowiec.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczą Prezydenta Miasta Świdnicy Beata Moskal - Słaniewska oraz Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek. 

Ceremonia ta to niezwykły czas nie tylko dla małżonków, ale także dlacałych rodzin. Wywołuje wiele wzruszeń, jest miłą okazją do spotkania się z  dawno niewidzianymi członkami rodzin, do odświeżenia wspomnień i wzniesienia toastu za szczęśliwych małżonków. 

Przypomnijmy, że odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal za długoletnie pożycie małżeńskie stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich. 

Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy organizuje uroczystości jubileuszowe mieszkańców miasta Świdnicy, gminy Świdnica i gminy Marcinowice. Nie jest w tym wypadku istotne, gdzie jubilaci zawierali związek małżeński. Jeśli małżeństwo zostało zarejestrowane w księgach znajdujących się w USC Świdnica, wówczas nie jest potrzebny odpis aktu małżeństwa. Jeśli akt znajduje się w innym urzędzie jubilaci lub ich bliscy powinni poinformować o dacie i miejscu zawarcia związku małżeńskiego przez jubilatów. Poza aktem małżeństwa konieczne jest okazanie dowodów osobistych obojga małżonków. Z uwagi na czas, jaki zabierają formalności związane z nadaniem i przesłaniem z Kancelarii Prezydenta RP odznaczeń, należy odpowiednio wcześnie zwrócić się do USC z prośbą o wystąpienie                     o nadanie odznaczeń (ok. 6 miesięcy przed datą jubileuszu).

Pary małżeńskie, które jubileusz złotych godów mają już za sobą, a dotąd nie otrzymały medali, mogą również otrzymać takie odznaczenia. Na uroczystościach jubileuszowych mile widziane są również pary małżeńskie, które obchodzą kolejne okrągłe rocznice. W trakcie uroczystości jubileuszowych organizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską, Prezydent Miasta Świdnicy, Wójt Gminy Świdnica i Wójt Gminy Marcinowice wręczają swoim mieszkańcom nadane im odznaczenia oraz drobne upominki.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 19 godz temu
wtorek, 25.2.2020 15:35
wtorek, 25.2.2020 08:52
poniedziałek, 24.2.2020 14:38
1
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Pośrednictwo EUCO
Pośrednictwo EUCO
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele