komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 22 czerwca 2021

Pauliny, Tomasza

W Żarowie powstaną plenerowe biblioteczki

poniedziałek, 2.12.2019 15:00 , komentarze: 0 , odsłony: 946
kategorie artykułu:

W przyszłym roku na terenie Żarowa zainstalowane zostaną budki na książki. Aby przeczytać książkę, nie trzeba będzie specjalnie iść do biblioteki, książki będą czekać na chętnych w różnych częściach miasta.

       Fot. Pixabay

Czytelnicy będą mogli zabrać książkę, przeczytać i odłożyć na półkę w specjalnie przygotowanej budce. Nie potrzebna będzie karta biblioteczna, a skorzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy gminy. To wspólny pomysł pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie, Biblioteki oraz radnej Rady Miejskiej Iwony Nieradki.

Projekt pierwszej plenerowej budki na książki jest już w przygotowaniu. Budka posiadać będzie zamykane drzwi i szyby, co ma znaczenie przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Będzie ogólnodostępna, a zainstalowana zostanie w miejscu rekreacji i odpoczynku.

Mieszkańcy chętnie korzystają już z plenerowych siłowni, które zainstalowane są nie tylko w mieście, ale również na terenach wiejskich. Dlaczego nie mieliby korzystać z plenerowych biblioteczek? Mamy nadzieję, że pomysł spodoba się naszym mieszkańcom i w Żarowie pojawi się więcej budek na książki. Będą to specjalne miejsca, w których książki będzie można wymieniać lub przynosić swoje, przez cały czas, niezależnie od dnia tygodnia czy godziny.

Idea budki na książki, czyli tzw. bookcrossingu, jest szeroko rozpropagowana i cieszy się dużą popularnością. Budki na książki to pomysł zakładający powstanie małych, ogólnodostępnych miejsc, tzw. mebli miejskich, funkcjonujących na zasadzie darmowych biblioteczek, przy pomocy których mieszkańcy mogliby wymieniać się miedzy sobą książkami. Pierwsza taka zostanie zainstalowana w Żarowie już w przyszłym roku.

Źródło: Gmina Żarów, Magdalena Pawlik

 

Wasze komentarze

niedziela, 20.6.2021 10:44
sobota, 19.6.2021 17:43
1
sobota, 19.6.2021 17:29
1
sobota, 19.6.2021 08:23
czwartek, 17.6.2021 13:40
3
czwartek, 17.6.2021 10:58
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica