Wieści z tatami

poniedziałek, 14.6.2021 10:52 457 0

6 czerwca br. w Mochach odbył się  I Ogólnopolski Turniej Judo Dzieci i Młodzików o Puchar Wójta Gminy Przemęt. Organizatorem turnieju  byli: UKS Pohl Judo Przemęt przy współudziale Urzędu Gminy Przemęt, Gminny Ośrodek Kultury, 5. Lubuski Pułk Artylerii oraz Okręgowy Związek Judo w Poznaniu.

W turnieju wzięło udział ok. 200 zawodniczek i zawodników z 24 polskich klubów. Największą reprezentację wystawił Klub Sportowy Czarni Bytom, który zwyciężył w klasyfikacji medalowej.
AKS Strzegom wystawił dwoje zawodników w kategorii młodzik: Klaudię Borowiec (44 kg) i Jakuba Zalasa (66 kg). Ta pierwsza zajęła II miejsce, zaś Jakub skończył rywalizację na 5. miejscu.

*   *   *

Dzień wcześniej w Grodzisku Mazowieckim odbyły się I Mistrzostwa Mazowsza w Judo Masters. Nasz reprezentant - Sergiej Gumeniuk zajął 2. miejsce w kategorii wagowej do 81 kg.