Z promilami na rowerze

środa, 12.10.2022 10:37 264 0

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Marcinowicach 61-letni rowerzysta. Nietrzeźwy mężczyzna, za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, został ukarany wysokim mandatem karnym. PAMIĘTAJMY, że każdy nietrzeźwy kierujący to realne zagrożenie na drodze i decydując się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu, musimy być bezwzględnie trzeźwi!

 - Wczoraj około godziny 16.00 na terenie gminy Marcinowice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego sposób jazdy wzbudził podejrzenia policjantów co do stanu trzeźwości. Mężczyzna jechał slalomem, bo nie był w stanie zachować prostego toru jazdy - mówi Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

 Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego intensywną woń alkoholu z ust. Badanie stanu trzeźwości 61-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego potwierdziło, że jest nietrzeźwy, a w organizmie ma ponad 2,5 promile alkoholu.

Skrajnie nieodpowiedzialny rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że zmiany wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego, które weszły w życie wraz z nowym rokiem, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenie kierowania pojazdem innym niż mechaniczny po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości.

Rowerzyści mogą został ukarani przez policjantów za:

  • kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila - mandat w kwocie 1000 zł

  • kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila - mandat w kwocie 2500 zł

Dodaj komentarz

Komentarze (0)