„Zalogowani” na żywo w radiowej „Jedynce”

środa, 23.10.2019 11:23 499 0

Prezes SPIKS Andrzej Panas był gościem Polskiego Radia „Jedynka”. Na żywo opowiadał o jednym z najważniejszych programów zainicjowanych i współorganizowanych przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich – „Zalogowani”. Audycja o przedsiębiorczości, historii i założeniach tego edukacyjnego projektu, od kilku lat z powodzeniem realizowanego wraz z partnerami przez miasto Świdnica, odbyła się w sobotę, 19 października.

Prezes SPIKS był jednym z gości audycji „Jedyne takie miejsce”, przygotowanej przez dziennikarzy – Sławę Bieńczycką i Romana Czejarka. Tym razem program, prezentujący najpiękniejsze miasta w Polsce, poświęcony był Świdnicy – dawnej stolicy księstwa świdnicko-jaworskiego, słynącej m.in. z tradycji kupieckich.

– Nie byłoby nas dzisiaj, gdyby nie poprzednicy. Zaczęło się w XIII wieku i choć od tego czasu wiele się zmieniło, to nadal korzystamy z niektórych sprawdzonych pomysłów, przenosząc je na współczesne realia. Wydaje się to najtańszym i najlepszym sposobem, by tworzyć nowe, na kanwie doświadczeń naszych poprzedników – odniósł się do dawnego kupiectwa wyjaśniając współczesną przedsiębiorczość Andrzej Panas.

Prezes SPIKS na żywo w radiowej „Jedynce” opowiadał też o cieszącym się popularnością programie „Zalogowani”, którego pomysłodawcą i współorganizatorem jest Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. – Program ten połączył – biznes, naukę i szkolnictwo, które stanowią trudne dla scalenia przestrzenie. Dzięki przychylności prezydent Świdnicy udało się ten projekt wprowadzić w życie i to ze znakomitym skutkiem – wyjaśniał Andrzej Panas.

„Zalogowani” stanowi konkurs i serce programu „Zostańcie z nami! – Miasto i Powiat Świdnica”, który od kilku lat z powodzeniem organizowany jest przez świdnicki magistrat. W ostatnich trzech edycjach łącznie wzięło w nim udział ponad 2000 uczniów klas ósmych szkół podstawowych.

Próbujemy zrobić coś, czego nie udało się dokonać nikomu dzisiaj w Polsce i młodym ludziom, jeszcze przed wyborem szkoły średniej, pokazać jak wyglądają poszczególne zawody. W ten sposób mogą oni przekonać się, że np. praca stolarza czy mechanika, nie jest niczym złym i można dziś świetnie z nich wyżyć, prowadząc swój biznes lub obejmując stanowisko prezesa w innej firmie – tłumaczył prezes SPIKS.

Program stanowi inwestycję w przyszłość. Dzięki niemu młodzież w trakcie „żywych lekcji” może nauczyć się podstaw biznesu i przedsiębiorczości.

Młodym ludziom pokazujemy jak funkcjonują firmy od środka. W takcie realizacji programu przeprowadzamy też edukację ekonomiczną, a jeśli ktoś ma ochotę założyć swoją firmę lub snuje takie plany na przyszłość, wówczas pokazujemy, jakie są plusy i minusy prowadzenia własnej działalności. Dzięki temu powstało około 6 klas patronackich, które stworzyli i fundują przedsiębiorcy, należący do stowarzyszenia m.in. właściciele firm – RST czy Jodko- Schiewe – opowiadał na żywo Andrzej Panas. – Poprzez tą inicjatywę zostawiamy coś po sobie. Nie tylko sferę materialną, ale też dla młodych osób szkołę życia – dodał.

Rozpoczęła się już czwarta edycja konkursu „Zalogowani”, organizowanego w ramach programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. W tym roku zgłosiło się do niego blisko 200 ósmoklasistów z dziesięciu szkół podstawowych. Przez cały rok szkolny uczniowie będą odwiedzać lokalne firmy, wezmą udział w warsztatach z doradztwa zawodowego i w spotkaniach ekonomicznych. Spróbują swoich sił, rozwiązując zadania w formie e-bonusów oraz zmierzą się w miejskiej grze ekonomicznej. Za każdą aktywność będą zdobywać punkty, a ci z najwyższą ich liczbą zaprezentują przed komisją konkursową własny pomysł na biznes w Świdnicy. Zwycięzcy otrzymają stypendia oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

/komunikat Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich/

Prezes SPIKS Andrzej Panas był gościem Polskiego Radia „Jedynka”. Na żywo opowiadał ojednym z najważniejszych programów zainicjowanych i współorganizowanych przezStowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich – „Zalogowani”. Audycja oprzedsiębiorczości, historii i założeniach tego edukacyjnego projektu, od kilku lat z powodzeniemrealizowanego wraz z partnerami przez miasto Świdnica, odbyła się w sobotę, 19 października.Prezes SPIKS był jednym z gości audycji „Jedyne takie miejsce”, przygotowanej przez dziennikarzy –Sławę Bieńczycką i Romana Czejarka. Tym razem program, prezentujący najpiękniejsze miasta wPolsce, poświęcony był Świdnicy – dawnej stolicy księstwa świdnicko-jaworskiego, słynącej m.in. ztradycji kupieckich.– Nie byłoby nas dzisiaj, gdyby nie poprzednicy. Zaczęło się w XIII wieku i choć od tego czasu wiele sięzmieniło, to nadal korzystamy z niektórych sprawdzonych pomysłów, przenosząc je na współczesne realia.Wydaje się to najtańszym i najlepszym sposobem, by tworzyć nowe, na kanwie doświadczeń naszychpoprzedników – odniósł się do dawnego kupiectwa wyjaśniając współczesną przedsiębiorczość AndrzejPanas.Prezes SPIKS na żywo w radiowej „Jedynce” opowiadał też o cieszącym się popularnością programie„Zalogowani”, którego pomysłodawcą i współorganizatorem jest Stowarzyszenie Przedsiębiorców iKupców Świdnickich. – Program ten połączył – biznes, naukę i szkolnictwo, które stanowią trudne dlascalenia przestrzenie. Dzięki przychylności prezydent Świdnicy udało się ten projekt wprowadzić w życie ito ze znakomitym skutkiem – wyjaśniał Andrzej Panas.„Zalogowani” stanowi konkurs i serce programu „Zostańcie z nami! – Miasto i Powiat Świdnica”, któryod kilku lat z powodzeniem organizowany jest przez świdnicki magistrat. W ostatnich trzech edycjachłącznie wzięło w nim udział ponad 2000 uczniów klas ósmych szkół podstawowych.– Próbujemy zrobić coś, czego nie udało się dokonać nikomu dzisiaj w Polsce i młodym ludziom, jeszczeprzed wyborem szkoły średniej, pokazać jak wyglądają poszczególne zawody. W ten sposób mogą oniprzekonać się, że np. praca stolarza czy mechanika, nie jest niczym złym i można dziś świetnie z nichwyżyć, prowadząc swój biznes lub obejmując stanowisko prezesa w innej firmie – tłumaczył prezesSPIKS.Program stanowi inwestycję w przyszłość. Dzięki niemu młodzież w trakcie „żywych lekcji” możenauczyć się podstaw biznesu i przedsiębiorczości. – Młodym ludziom pokazujemy jak funkcjonują firmyod środka. W takcie realizacji programu przeprowadzamy też edukację ekonomiczną, a jeśli ktoś maochotę założyć swoją firmę lub snuje takie plany na przyszłość, wówczas pokazujemy, jakie są plusy iminusy prowadzenia własnej działalności. Dzięki temu powstało około 6 klas patronackich, które
stworzyli i fundują przedsiębiorcy, należący do stowarzyszenia m.in. właściciele firm – RST czy Jodko-Schiewe – opowiadał na żywo Andrzej Panas. – Poprzez tą inicjatywę zostawiamy coś po sobie. Nie
tylko sferę materialną, ale też dla młodych osób szkołę życia – dodał .Rozpoczęła się już czwarta edycja konkursu „Zalogowani”, organizowanego w ramach programu„Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica”. W tym roku zgłosiło się do niego blisko 200ósmoklasistów z dziesięciu szkół podstawowych. Przez cały rok szkolny uczniowie będą odwiedzaćlokalne firmy, wezmą udział w warsztatach z doradztwa zawodowego i w spotkaniach ekonomicznych.Spróbują swoich sił, rozwiązując zadania w formie e-bonusów oraz zmierzą się w miejskiej grzeekonomicznej. Za każdą aktywność będą zdobywać punkty, a ci z najwyższą ich liczbą zaprezentująprzed komisją konkursową własny pomysł na biznes w Świdnicy. Zwycięzcy otrzymają stypendia orazatrakcyjne nagrody rzeczowe.
/komunikat Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)