komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 14 grudnia 2019

Alfreda, Izydora

Ziemniaczane szaleństwo w Świebodzicach

poniedziałek, 29.9.2014 12:12 , komentarze: 1 , odsłony: 5065
kategorie artykułu:

Frytki, placki, sałatki i pierogi dla łasuchów, dla lubiących sztukę i ręczne robótki - wiersze o ziemniaku i stanowiska, na których wykonywano ziemniaczane ozdoby, a dla miłośników sportu - ziemniaczany golf. Ponadto - rewelacyjna pogoda, dobra muzyka i znakomita frekwencja. W sobotnie przedpołudnie, 27 września, świebodziczanie bawili się na dorocznym Święcie Ziemniaka.

Wyjątkowo w tym roku, Święto Ziemniaka odbywało się tylko w jednym miejscu - na placu apelowym przy Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych nr 2 na Osiedlu Piastowskim. Druga impreza, która rokrocznie organizowana była równolegle przy Szkole Podstawowej nr 3, została odwołana ze względu na namoknięty teren. Jedna lokalizacja mniej nie umniejszyła jednak dobrej zabawy, a wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów cieszyły się dużym wzięciem.

Imprezę otworzyli wspólnie Burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz oraz prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, Elżbieta Krzan, którzy, powitawszy zebranych życzyli im dobrej zabawy.

A sposobności by się bawić nie brakowało. Ciekawe zajęcia dla najmłodszych zaproponowała szkoła językowa Mała Lingua. Na scenie, już tradycyjnie, swoje talenty zaprezentowali podopieczni świebodzickich przedszkoli i szkół, którzy śpiewali, tańczyli, recytowali. Były konkursy tematyczne i quizy na temat ziemniaków, gry dla dzieci, stanowiska, na których można było zagrać w piłkarzyki, mini-koszykówkę, piłkę nożną, tenisa stołowego czy szachy oraz poskakać na skakance.

Miłośnicy "czterech kółek" mogli zweryfikować swoje umiejętności w kierowaniu pojazdem na profesjonalnym symulatorze jazdy, a preferujący sporty strzeleckie mieli szansę sprawdzić swoją celność strzelając z łuku. Dla nastoletnich fanów sportów siłowych atrakcją były, przygotowane przez Stowarzyszenie Bona Fide, zawody w wieloboju siłowym, w którym mogli sprawdzić swoją tężyznę fizyczną.

Zgłodniali po harcach, mieszkańcy mogli posilić się korzystając z suto zastawionych kramów, przy których, jak mrówki pracowali uczniowie. Wśród serwowanych przez nich specjałów nie zabrakło słodkości - domowych wypieków i czegoś bardziej treściwego, tostów, pieczonych kiełbasek, pierogów.

 

 

Wasze komentarze

O w mordę taka fajna impreza a mnie nie było....
poniedziałek, 29.09.2014 19:13 autor:
wczoraj, 16 godz temu
czwartek, 12.12.2019 08:21
poniedziałek, 9.12.2019 11:35
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SKUP AUT
SKUP AUT
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Pośrednictwo EUCO
INTERFUEL SKŁADY WĘGLA
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec