komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 27 października 2020

Iwony, Sabiny

Złote Gody Państwa Dawlewicz

wtorek, 29.9.2020 11:47 , komentarze: 0 , odsłony: 206
kategorie artykułu:

W tym roku mija 50 lat od dnia, gdy powiedzieli sobie sakramentalne „TAK”. Państwo Halina i Marian Dawlewicz pobrali się w 1970 roku, ślubując sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. W niedzielę, 27 września obchodzili jubileusz złotych godów.

Para została uhonorowana dyplomami oraz obdarowana kwiatami i upominkami. Życzenia małżonkom złożyli zastępca burmistrza Przemysław Sikora, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Żarowie Beata Nejman oraz najbliższa rodzina, znajomi i przyjaciele.

50-lecie ślubu to wyjątkowa rocznica. Małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne chwile, ale też dzielenie z drugą osobą trosk i smutków. W przysiędze małżeńskiej ślubowaliście, że będziecie ze sobą na dobre i na złe – z tej próby wyszliście zwycięsko. Nagrodą jest szczęście Waszych dzieci i uśmiech wnuków oraz radość, którą możecie dziś dzielić z przyjaciółmi. Gratuluję Państwu i życzę, aby kolejne lata upłynęły w zrozumieniu, miłości i wzajemnej dobroci – gratulował parze zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Pani Halina początkowo pracowała w przedszkolu w Świdnicy, później pracę zawodową kontynuowała jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Żarowie, gdzie doczekała się zasłużonej emerytury. Dziś poświęca swój czas rodzinie, pomagała w wychowaniu wnuków, a teraz realizuje się należąc do Uniwersytetu III Wieku, który bardzo prężnie działa w Żarowie. Pan Marian z kolei po przepracowaniu w jednym z żarowskich zakładów kilkadziesiąt lat również odszedł na emeryturę. Pełnił także funkcję radnego oraz wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Żarowie. Ponadto, od zawsze kochał sport. Zwłaszcza tenis. Prowadził kort tenisowy oraz szkółkę nauki gry w tenisa dla dzieci, swoją pasją zaraził także córki i wnuki. Wiele sukcesów odnosił również w siatkówce, był działaczem Towarzystwa Krzewienia Kultury i wraz z innymi sportowcami zdobył wiele wyróżnień, w tym na szczeblu wojewódzkim. Jest miłośnikiem ogrodu, hoduje piękne okazy kwiatów, które zachwycają rodzinę i znajomych. Wspólną pasją małżonków są podróże.

Państwo Dawlewiczowie doczekali się dwóch córek Anny i Aleksandry, a najszczęśliwsze momenty w życiu to chwile, gdy odwiedzają ich wnukowie: Sandra, Oliwer, Wiktor i najmłodsza Lenka.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 3 godz temu
dzisiaj, 3 godz temu
poniedziałek, 26.10.2020 08:27
poniedziałek, 26.10.2020 08:16
piątek, 23.10.2020 10:45
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica