Znakomita forma zawodników SKT "Tiger" Świdnica

środa, 17.4.2019 11:41 1801 0

W sobotę, 13 kwietnia kadra SKT "Tiger" Świdnica rywalizowała podczas Mistrzostw Polski Taekwon-do ITF w Będzinie. Cały zespół spisał się rewelacyjnie i po wielu zaciętych pojedynkach wywalczył 5 złotych, 3 srebrne i 4 brązowe medale.

- Sukces na Mistrzostwach Polski to efekt pracy całego naszego zespołu, który był zaangażowany podczas okresu przygotowawczego oraz podczas zawodów - mówi trener Tomasz Bohuszewicz. - Wyjazd na zawody odbył się dzięki wsparciu finansowanemu Urzędu Miejskiego w Świdnicy - dodaje.

Najlepiej z całego zespołu zaprezentowała się Zuzanna Klimczak, która wygrała konkurencje walki przerywanych i ciągłych oraz zwyciężyła w konkurencji technik specjalnych w najliczniejszej kategorii juniorów młodszych. Złote medale podczas Mistrzostw zdobyli również w konkurencji układów formalnych Emilia Brodziak oraz Bogdan Kuropiatnyk.

Dużo emocji dostarczyły walki juniorów. W tej kategorii wiekowej na Mistrzostwach Polski debiutował Michał Pietrzak. Po wygranych walkach eliminacyjnych w finale kategorii – 76 kg spotkał się z faworyzowanym zawodnikiem gospodarzy. Po zaciętej walce zajął ostatecznie 2 miejsce.

Drużynę ze Świdnicy reprezentowało 17 zawodników, 6 opiekunów, 5 sędziów i 3 sekundantów.