[FOTO] Miłośnicy dwóch kółek znów wyruszyli w trasę podczas 26. Rekracyjnego Rajdu Rowerowego
W sobotnie przedpołudnie, 24 maja rynek w Ziębicach znów zapełnił się rowerzystami. Blisko setka entuzjastów dwóch kółek ruszyła wspólnie w trasę podczas 26. Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego.
Tegoroczna edycja poprowadziła uczestników przez malownicze miejscowości: Lipę, Krzelków, Rososznicę, Niedźwiednik, Służejów, by zakończyć się z powrotem w Ziębicach.
W Służejowie na uczestników czekało ognisko, a przy nim pieczone kiełbaski, konkursy z nagrodami dla dzieci i zasłużony odpoczynek. Dodatkową atrakcją była możliwość zobaczenia renesansowego dworu z przełomu XVI i XVII wieku, na co dzień niedostępnego dla zwiedzających.
Organizatorzy zadbali, by rajd był nie tylko aktywny, ale i rodzinny. Upominki dla uczestników ufundowali Fundacja Księstwo Ziębickie oraz Gmina Ziębice przy wsparciu radnego Marka Kuriaty. W organizację wydarzenia tradycyjnie włączyło się Koło Gospodyń Wiejskich ze Służejowa, a także sołtys wsi – Irena Masłowska.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Rajdu Urzędu Miejskiego w Ziębicach.
/UM Ziębice/
Przeczytaj komentarze (2)
Komentarze (2)