[FOTO] Narodowe Czytanie w Bardzie

poniedziałek, 6.9.2021 13:45 1453 0

W niedzielę 5 września za sprawą Centrum Kultury i Biblioteka oraz Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. KEN Bardo uczestniczyło w akcji Narodowego Czytania.

Narodowe Czytanie organizowane jest w całej Polsce pod patronatem Pary Prezydenckiej już od 10 lat. Lekturą tegorocznej edycji została wybrana „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Bardzkie spotkanie było okazją do przeczytania fragmentów dramatu i pochylenia się nad problemami, jakie poruszyła w dramacie autorka. „Moralność Pani Dulskiej” jest lekturą ponadczasową, którą można bardzo łatwo zaadaptować do czasu współczesnych i to właśnie zrobili lektorzy.F

ragmenty dramatu „Moralność Pani Dulskiej” czytali dla nas:  Joanna Wierusińska- Pani Dulska, Rafał Batog- Zbyszko, Katarzyna Krzysińska- Hanka, Agnieszka Barul- Hesia, Katarzyna Kita- Mela, Andrzej Czepieruk- Dulski, Hanna Sidor -Juliasiewiczowa.

W drugiej części niedzielnego spotkania zagrał dla nas wspaniały duet na skrzypce i akordeon, bliżej znany publiczności, jako Skład Nietradycyjny.

 

UMiG Bardo

Dodaj komentarz

Komentarze (0)