[FOTO] VII edycja Bardzkiej Piąteczki za nami

wtorek, 5.10.2021 08:34 2466 0

W piękną, słoneczną sobotę - 2 października, ponad 70 zawodników stawiło się na starcie VII Biegu Przełajowego „Bardzka Piąteczka”. Najszybsi przebiegli pięciokilometrową trasę w trochę ponad 20 minut.

Punktualnie o godz. 10.15 sygnał do wspólnego startu dał Burmistrz Miasta i Gminy Bardo Krzysztof Żegański. Jak w poprzednich edycjach oprócz dystansu na 5 km, zawodnicy mogli rywalizować również na trasie 10 i 15 km. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal.

Najszybszymi bardzianami na 5 km okazali się: Mateusz Kulig i Paula Bernaczek, na 10 km Robert Sadzik (który triumfował również na tym dystansie w kategorii OPEN) i Sylwia Kodzis, a na 15 km Marcin Kornaś – gratulujemy!!! Przypomnijmy, że pomysłodawcą „Bardzkiej Piąteczki” jest Tomasz Janik, który również i tym razem wspierał organizację zawodów, natomiast konferansjerkę poprowadził – niezawodny przy tego typu imprezach – Mariusz Bernaczek.

Nagrody i piękne statuetki dla najlepszych zawodników wręczał Burmistrza Krzysztof Żegański. Bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie przy organizacji zawodów biegowych. Sponsorami biegu, oprócz Gminy Bardo, był Hotel Bardo oraz Nadleśnictwo Bardo Śląskie. Natomiast współorganizatorem biegu, oprócz Gminy Bardo, było Centrum Kultury i Biblioteka. Organizację zawodów w terenie zabezpieczała OSP Bardo, natomiast pomiar czasu zapewniła ULTIMASPORT. Dziękujemy również wolontariuszom uczestniczącym w sportowym wydarzeniu.

Podsumowując tegoroczną edycję możemy stwierdzić, że po raz kolejny dopisała frekwencja – była największa od początku organizowanych zawodów Bardzka Piąteczka. Pogoda jak zawsze dopisała a podczas biegów panowała wyśmienita sportowa atmosfera. I to wszystko w przepięknej scenerii Gór Bardzkich. Zawody były świetną okazją do promowania aktywnego wypoczynku i przedstawienia walorów turystycznych Gminy Bardo.

Pełną listę z wynikami możesz zobaczyć na stronie ULTIMASPORT

Dziękujemy za udział w VII Biegu Przełajowym „Bardzka Piąteczka” i już dzisiaj serdecznie zapraszamy na kolejną edycję za rok!

 

UMiG Bardo

Dodaj komentarz

Komentarze (0)