[FOTO, WIDEO] Nietrzeźwy kierowca doprowadził do dwóch kolizji w Ząbkowicach Śląskich i uciekł z miejsca zdarzenia

czwartek, 24.7.2025 09:18 1647 1

48-letni mieszkaniec naszego powiatu został zatrzymany tuż po tym, jak doprowadził do dwóch kolizji drogowych na terenie miasta i próbował uciec z miejsca zdarzenia. Jak się okazało, był pod wpływem alkoholu, a przy sobie miał substancje psychoaktywne. Mężczyzna może usłyszeć dodatkowe zarzuty, jeśli badania krwi potwierdzą obecność narkotyków w jego organizmie.

We wtorek, 22 lipca, krótko przed godziną 8:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich odebrał zgłoszenie o kierującym, który doprowadził do dwóch kolizji i oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania, które doprowadziły do zatrzymania jeszcze tego samego poranka. 

Według ustaleń, kierowca poruszający się skodą octavią uderzył w dwa inne pojazdy, audi i daihatsu, które znajdowały się w ruchu. Po zdarzeniu porzucił samochód na jednej z ulic i oddalił się pieszo, próbując uniknąć odpowiedzialności. Policjanci, dzięki dobremu rozpoznaniu szybko ustalili tożsamość mężczyzny oraz jego potencjalne miejsce pobytu. Został zatrzymany niedługo po zgłoszeniu.

W chwili zatrzymania 48-latek był nietrzeźwy, badanie wykazało blisko jeden promil alkoholu. Dodatkowo, podczas przeszukania, funkcjonariusze znaleźli przy nim kilka porcji substancji psychoaktywnych. Zostały one zabezpieczone do dalszych badań, a od mężczyzny pobrano krew do analizy toksykologicznej.

"Jak ustalono, dzień wcześniej, 21 lipca, wobec tego samego mężczyzny również interweniowali policjanci. Nietrzeźwy, leżąc na jednej z ulic, zakłócał porządek publiczny, krzyczał, używał słów wulgarnych i swoim zachowaniem wzbudzał zgorszenie wśród przechodniów." - informuje podkom. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Zatrzymany 48-latek odpowie za szereg wykroczeń i przestępstw. Jeśli badania krwi potwierdzą obecność narkotyków, usłyszy również zarzut kierowania pojazdem pod ich wpływem. Grożą mu poważne konsekwencje, w tym kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

MATERIAŁ WIDEO:

/podkom. Katarzyna Mazurek, KPP Ząbkowice Śląskie/

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

dzisiaj, 1 godz temu
Karać surowo I jeszcze raz Karać surowo!!!