[WIDEO] Fundusze Norweskie zmienią oblicze pałacowych tarasów

środa, 6.10.2021 13:29 4406 4

Gmina Kamieniec Ząbkowicki ogłosiła przetargi na rewitalizację tarasów w Pałacu Marianny Orańskie. Samorząd pozyskał a ten cel ponad 15 milionów złotych z tzw. Funduszy Norweskich. 

 

Fundusze Norweskie zostaną przeznaczone na odtworzenie założenia tarasowo-ogrodowego pałacu w Kamieńcu Ząbkowickim. Odtworzone będą wszystkie zniszczone elementy kaskadowych tarasów pałacowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz roślinnością. Wykonane zostaną również postumenty rzeźby, które kiedyś zdobiły park pałacowy. Przywrócona będzie także Grota Perseusza za pałacem wraz z posadowioną kiedyś na samej górze kolumną Zwycięstwa z boginią Nike. Na pałacu ponownie pojawi się wspaniały lew wraz z Herkulesem i koroną wieńczącą fasadę pałacu

- Wkraczamy w tych dniach w kolejny projekt, którego realizacja będzie możliwa dzięki środkom pozyskanym z Funduszy Norweskich. Prace renowacyjne i adaptacyjne obejmą pas od tarasu górnego, przez taras środkowy po wielką fontannę dolną. Prowadzone w tym sektorze działania będą się wiązać nie tylko z robotami budowlanymi czy konserwatorskimi, ale również z różnorodnymi inicjatywami o charakterze kulturalnym, jakie zamierzamy prowadzić w obrębie Pałacu. Wszystko ma na celu przybliżenie historycznego dziedzictwa założenia pałacowo-parkowego w Kamieńcu Ząbkowickim - mówi burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego, Marcin Czerniec. 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

czwartek, 07.10.2021 07:11
Jaką imprezę władze Gminy i Miasta przygotowali naszym mieszkańcom...
czwartek, 07.10.2021 12:15
Seniorzy i młodzi nic się nie dzieje
Wtia. środa, 06.10.2021 21:08
Fajnie...ale 15 mln. to tak ze 2 małe zakłady po...
środa, 06.10.2021 18:59
To pałac jest Norwegów skoro łożą na jego remont .