Akty wandalizmu, nielegalne wysypiska, nieprawidłowe parkowanie. Ponad 300 zgłoszeń w pół roku poprzez KMZB

wtorek, 12.7.2022 13:17 3009 4

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich podsumowali kolejny okres funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku roku użytkownicy tego narzędzia wskazali ponad 306 miejsc, w których ich zdaniem doszło do zaistnienia różnego rodzaju nieprawidłowości. Funkcjonariusze sprawdzili każdy sygnał, a potwierdzone zgłoszenia eliminowali i nadal je zwalczają.

 

306 zgłoszeń na KMZB od początku tego roku pokazuje, że mieszkańcy powiatu ząbkowickiego w minionym półroczu często korzystali z możliwości komunikacji z policją za pomocą Internetu.

- 35% zgłoszeń okazało się potwierdzonych i w większości przypadków zostały one wyeliminowane. Nadal jednak część mieszkańców klika dla żartu chcąc sprawdzić czy narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji - przypomina st. asp. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. 

Akty wandalizmu, miejsca grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, dzikie wysypiska śmieci, nieprawidłowe parkowanie, przekroczenie dozwolonej prędkości i spożywanie alkoholu – to sygnały, jakie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekazywali mieszkańcy.

- Zdecydowana reakcja funkcjonariuszy doprowadziła do potwierdzenia i wyeliminowania blisko 80 zgłoszeń. Pozostałe podlegają stałym kontrolom i sprawdzeniom. Najwięcej potwierdzonych nieprawidłowości dotyczy wykroczeń drogowych takich jak: niewłaściwe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwej infrastruktury drogowej lub ograniczeń tonażowych. Policjanci również potwierdzili miejsca wskazane jako spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych lub dzikie wysypiska śmieci. Tych ostatnich od początku roku mieszkańcy powiatu ząbkowickiego zaznaczyli na KMZB aż 25 - wylicza policjantka. 

Funkcjonariusze za każdym razem otrzymując sygnał, zwracali uwagę na zgłaszane problemy i sprawdzali zgłoszenia. Wszystkie potwierdzone miejsca występowania zagrożeń zostały objęte częstszymi kontrolami przez funkcjonariuszy, a sprawcy wykroczeń ponosili konsekwencje prawne. Wszystko po to, by stale wzrastało poczucie bezpieczeństwa w regionie. Działania funkcjonariuszy mają na celu zmniejszenie oraz wyeliminowanie sytuacji budzących w społeczeństwie obawę o ich bezpieczeństwo.

- Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Pamiętajmy jednak, że mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe - wyjaśnia st.asp. Katarzyna Mazurek.

 

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

wtorek, 12.07.2022 19:13
Konfidenci powinni wisieć martwi u progu swoich drzwi żeby każdy...
czwartek, 14.07.2022 15:19
Konfident prujący się na pałach pisze o innych konfidentach. Nawet
środa, 13.07.2022 10:47
Konfident to cię zrobił a poradza sobie ale z tobą...
Vicek wtorek, 12.07.2022 13:42
Niewłaściwe parkowanie podczas pomiaru prędkości też można zgłaszać?