CKiB w Bardzie otrzymało dofinansowanie na utworzenie pracowni ceramicznej i całoroczną organizację warsztatów

czwartek, 9.9.2021 10:59 1508 1

Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie otrzymało dofinansowanie projektu pod nazwą „Ceramika na wyciągnięcie ręki- polsko- czeskie spotkania twórcze”. Projekt został złożony we wrześniu 2020r. w ramach naboru „Współpracy instytucji i społeczności”, a w maju tego roku została podpisana umowa o dofinansowanie. Całkowita wartość projektu to 17 753,00 euro. Środki przyznane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 15 090,05 euro, 2662,95 pochodzić będzie z budżetu CKiB, pozostała kwota to dofinansowanie z budżetu Państwa 887,65.

Partnerem projektu jest czeska Bila Voda. Celem projektu jest wzmocnienie integracji lokalnych społeczności, zintensyfikowanie współpracy pomiędzy instytucjami oraz zniwelowanie dotąd istniejących barier poprzez realizację wspólnych działań.

W ramach realizacji projektu, jego uczestnicy mieszkańcy Gminy Bardo i Gminy Bila Voda będą brali udział w dziesięciomiesięcznych warsztatach ceramicznych. Warsztaty będą odbywać się dwa razy w miesiącu dla grupy dorosłych oraz dla grupy dzieci i młodzieży. Ponadto uczestnicy projektu wybiorą się na całodniową wycieczkę do Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Wyjazd będzie okazją do poznania się, spędzenia wspólnie czasu, poznania historii ceramiki bolesławieckiej, a ponadto w programie wyjazdu znajdzie się także czas na warsztaty ceramiczne metodą bolesławiecką, co z pewnością przypadnie do gustu uczestnikom wyjazdu. Efektem końcowy realizowanego projektu będzie wystawa powstałych podczas warsztatów prac.

Istotnym elementem projektu jest też fakt, że dzięki jego realizacji w Centrum Kultury i Biblioteka w Bardzie powstanie w pełni wyposażona pracownia ceramiczna. W nowo powstałej pracowni znajdą się niezbędne narzędzia do tworzenia ceramicznych cudeniek, zamontowany zostanie piec do wypalania ceramiki, zakupione zostaną szafy, regały, stoły i krzesła oraz galoty wystawiennicze do prezentacji prac powstałych w pracowni.

W projekcie zaplanowano transport dla uczestników zajęć, tłumacza, który pomoże zniwelować bariery językowe oraz szerokie działania promocyjne.

Projekt pn. „Ceramika na wyciągnięcie ręki- polsko- czeskie spotkania twórcze” współfinansowany jest ze środków EFRR oraz Budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

 

UMiG Bardo

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

ząbkowiczanka środa, 15.09.2021 19:55
Super, zazdroszczę.