Kamienieccy uczniowie z wizytą na komisariacie

piątek, 8.10.2021 14:38 1024 0

Uczniowie klasy 3a wraz z panią Agnieszką Wydrą i panią Wiolettą Ciborowską wybrali się z wizytą do Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim. Uczniów przywitał policjant mł.asp. D. Bieńko w towarzystwie policyjnego Lwa oraz asp. A. Kubienia.

 

Dzieci na początek zwiedziły niemal cały komisariat, dowiadując się jak wygląda miejsce pracy policjantów. Zobaczyły, jakim sprzętem dysponuje policja. Następnie uczniowie  wysłuchali krótkiej prelekcji na temat bezpiecznego zachowania podczas zabaw oraz w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli dzieciom, jak ważne jest bycie „widocznym” podczas poruszania się w pobliżu drogi. 

Uczniowie pochwalili się znajomością numerów alarmowych, a panowie policjanci przypomnieli, w jakich sytuacjach i w jaki sposób należy korzystać z tych numerów.

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało zwieńczone mnóstwem ciekawych pytań. Dzieci chętnie dowiedziały się, jak wygląda praca w policji oraz że jest to bardzo odpowiedzialny zawód.  Policjanci uświadomili uczniów, że ich praca polega nie tylko na zatrzymywaniu przestępców, ale także na udzielaniu pomocy, w tym również dzieciom.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tak interesującym i pouczającym spotkaniu.

W. Ciborowska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)