Śniadanie daje moc kamienieckim uczniom

czwartek, 18.11.2021 11:35 1276 0

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Daje energię do pracy, nauki, zabawy. Właściwie skomponowane śniadanie to najlepszy start w nowy dzień!     8 listopada obchodzony jest w Polsce dzień ,,Śniadanie Daje Moc”.            

Uczniowie klas I-III Szkołay Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim po raz kolejny włączyli się w jego odchody. Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie dziecka.  

W tym dniu uczniowie wspólnie z nauczycielami zjedli wcześniej przygotowane w domach pyszne, zdrowe, wartościowe kanapki, owocowe i warzywne sałatki, płatki oraz koktajle, które dostarczają energii na cały dzień. Uczniowie oglądali również prezentacje przygotowane przez nauczycieli, zapoznali się z piramidą żywienia, rozwiązywali zagadki, krzyżówki i pogłębili wiedzę na temat istoty śniadania w prawidłowej diecie, a także rozmawiali o kulturze spożywania posiłku. Przypomniano zasady higieny podczas przygotowania i spożywania posiłków. Zwrócono uwagę na szanowanie żywności i niemarnowanie produktów.  

Agnieszka Wydra 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)