Trójstronne porozumienie o przyjęciu OSP Brzeźnica do KSRG

poniedziałek, 6.9.2021 19:04 2034 0

W poniedziałek 6 września w urzędzie miejskim w Bardzie zostało podpisane trójstronne porozumienie o włączeniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeźnicy do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Porozumienie podpisali zastępca komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Tomasz Mądry, burmistrz Barda Krzysztof Żegański oraz prezes OSP w Brzeźnicy Arkadiusz Brzozowski i naczelnik OSP w Brzeźnicy Marcin Ostaszewski.

- Tym samym jednostka została zobowiązana do całodobowego i całorocznego utrzymania gotowości operacyjnej. Co z pewnością nie będzie trudne, ponieważ posiada odpowiednie siły i środki do niesienia pomocy mieszkańcom naszej gminy i całego regionu objętego działaniem PSP w Ząbkowicach Śląskich. Warto wspomnieć, że druhowie z Brzeźnicy wraz z początkiem tego roku powitali w swoich szeregach nowy średni wóz ratowniczo- gaśniczy marki MAN - informuje gmina Bardo.

OSP w Brzeźnicy będzie trzecią jednostką na terenie gminy Bardo włączoną do systemu KSRG obok OSP w Przyłęku i OSP w Bardzie.

 

UMiG Bardo

Dodaj komentarz

Komentarze (0)