Trzecia miłość Marianny Orańskiej - spotkanie autorskie w Kamieńcu Ząbkowickim

poniedziałek, 27.9.2021 08:48 3180 1

W piątkowe popołudnie 24 września przed pałacem Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim odbyło się spotkanie autorskie promujące najnowszą zbeletryzowaną historię księżniczki.

Spotkanie miało miejsce w hali podjazdów kamienieckiego podjazdu. Autorka historyczno-awanturniczej powieści "Trzecia miłość Marianny Orańskiej" Gabriela Kańtor opowiadała o swojej twórczości, pracy nad książką, która trwała dwa lata i fascynacji niezwykłymi kobietami w historii Śląska. Najnowsza powieść pisarki, której główną bohaterką jest właścicielka dóbr kamienieckich osnuta jest wokół romansu Marianny z koniuszym i sekretarzem Johannesem von Rossum.

Książka niebawem dostępna będzie w informacji Turystycznej w Kamieńcu Ząbkowickim, można ją także nabyć w księgarniach internetowych.

---------------------------

Gabriela Anna Kańtor urodziła się i mieszka na Śląsku, stąd jej powieści – saga rodzinna "Koronki z płatków śniegu" i następna, właśnie pisana: "Dziołszki, frelki i kobiety" osadzone są w tym regionie.
Autorka z wykształcenia jest pedagogiem i terapeutą psychologicznym, jednak od zawsze chciała pisać książki. W swojej twórczości inspiruje się fascynującymi postaciami historycznymi „Ławeczka księżnej Daisy”, „Śląski Kopciuszek, „Pani na Kopicach” czy „Trzecia miłość Marianny Orańskiej” właśnie.

 

foto: Gmina Kamieniec Ząbkowicki

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Fran wtorek, 28.09.2021 20:03
Świetna organizacja i miła dla oka prowadząca spotkanie, Kamieniec oby...