Złoty Stok: Bardzo Młoda Kultura 2023-2025

środa, 6.3.2024 11:56 194 0

Bezpłatne warsztaty dla liderów młodzieżowych Gminy Złoty Stoku i okolic

Centrum Kultury Agora oraz Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku zapraszają osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura, do udziału w trzydniowych szkoleniach Laboratorium Lidera.

Terminy : 19.03, 9.04, 23.04 / godz. 10.00 – 16.00

Miejsce: Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku - Wstęp wolny

Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób zachęcić młodzież do kreowania kultury oraz jak zmierzyć zapotrzebowanie na działania kulturalno-społeczne wśród młodych mieszkańców Twojej gminy?

A może pracujesz już z młodzieżą, ale brakuje Ci środków finansowych na realizację dedykowanych jej inicjatyw?

Dołącz do Programu Bardzo Młoda Kultura 2023-2025, weź udział w bezpłatnym Laboratorium Lidera i uzyskaj do 10 tysięcy na dowolny pomysł, który przyczyni się do rozwoju podmiotowego uczestnictwa młodzieży w kulturze.

Zapisz się https://www.bmkdolnyslask.pl/laboratorium-lidera/ 

Laboratorium Lidera to trzydniowe spotkanie kompetencyjne dedykowane wszystkim, którzy chcą wypracować własny projekt kulturalny, realizowany na Dolnym Śląsku, z udziałem młodzieży i dla niej. Cykl warsztatów, który w pierwszej kolejności przygotuje do wspólnego przeprowadzenia diagnozy lokalnego potencjału kulturowego, a na jej podstawie pozwoli wypracować wniosek o dotację na realizację inicjatywy w programie Bardzo Młoda Kultura.

Spotkanie będzie także doskonałą okazją do integracji, sieciowania, wymiany spostrzeżeń i praktycznych wskazówek pomiędzy uczestnikami.

Tematy warsztatów:

Diagnoza potrzeb / aby stworzyć skuteczny projekt inicjatywy odpowiadającej na potrzeby i problemy młodzieży, należy zbadać lokalne zasoby, zrozumieć oraz przeanalizować ich braki, a także ocenić kulturotwórczy potencjał regionu.

Spotkanie poprowadzi Maria Zięba - diagnostka w programie Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.

Od potrzeb do pomysłu - od pomysłu do działania / drugiego i trzeciego dnia warsztatów, bazując na wypracowanej wcześniej diagnozie będzie można dowiedzieć się jaki sposób zaprojektować inicjatywę oraz napisać wniosek, który spełni kryteria brane pod uwagę w trakcie oceny formalnej i merytorycznej.

Warsztaty poprowadzi Ewa Suchożebrska – specjalistka z pracowni Beyond Lab, prezeska Fundacji Emma.

 

UM w Złotym Stoku

Dodaj komentarz

Komentarze (0)