komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 18 czerwca 2019

Marka, Elzbiety

[FOTO] 70 - lecie Szkoły Muzycznej I stopnia im. G. Bacewicz w NFM

poniedziałek, 9.1.2017 19:02 , komentarze: 0 , odsłony: 1996
kategorie artykułu:

Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu obchodzi w roku 2016 70-lecie swojej działalności. Jedna z najstarszych instytucji kultury w naszym mieście na trwałe wpisuje się w życie artystyczne Wrocławia. W swoim dorobku szkoła może poszczycić się wieloma wspaniałymi absolwentami, którzy dziś należą do elity artystów pojawiających się na estradach w Polsce, w Europie  i na świecie.

Wśród blisko 3000 uczniów, którzy otrzymali świadectwa ukończenia szkoły są min. Marek Pijarowski, Agata Zubel, Michał Moc, Robert Bachara, Marcin Ostrowski, Julita Smoleń. Wielu doskonałych nauczycieli w szkołach i uczelniach muzycznych rozpoczynało swój kontakt z muzyką w murach szkoły na Rondzie. W ciągu 70 lat kolejne pokolenia pedagogów i uczniów budowały tradycję i dorobek szkoły; dziś uczęszcza do niej 450 uczniów, są wśród nich laureaci konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, stypendyści Prezydenta Miasta oraz Krajowego Funduszu Na Rzecz Dzieci. Przez wszystkie lata działalności szkoła współpracowała z instytucjami kultury Wrocławia.

 Ostatnie lata są szczególnie owocne – chór „Con Brio” prowadzony przez dr Małgorzatę Podzielny był zapraszany do udziału w Leo Festiwalu oraz Festiwalu Wratislavia Cantans organizowanych przez Narodowe Forum Muzyki, a także uczestniczył w  Przeglądzie Piosenki Aktorskiej na zaproszenie Teatru Capitol. Udział w projektach daje ogromną satysfakcję uczniom, jest wspaniałą przygodą artystyczną ale świadczy też o doskonałym poziomie wykonawczym zespołu

Źródło.: Wrocław GO
Foto.: Wojciech Bolesta - Doba.pl

 

Wasze komentarze

Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki