komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 2 lipca 2020

Jagody, Urbana

[FOTO] Bezpłatne badania „Się pomaga na zdrowie!”

niedziela, 15.1.2017 15:42 , komentarze: 0 , odsłony: 1830
kategorie artykułu:

15 stycznia w Arkadach Wrocławskich odbyła się prozdrowotna akcja „Się pomaga na zdrowie!”, czyli bezpłatne badania i konsultacje oraz możliwość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na 9 stanowiskach można było innymi: zbadać poziom cukru we krwi i ciśnienia tętniczego, poddać się badaniu EKG, zbadać stan swojego uzębienia oraz nauczyć się podstaw pierwszej pomocy. Chętni będą mogli także zapisać się do bazy potencjalnych dawców komórek macierzystych z Fundacją DKMS. Na specjalnym stoisku będzie można poćwiczyć również sprawność manualną za pomocą origami. W ramach akcji zorganizowany zostanie też Szpital Pluszowego Misia, w którym najmłodsi będą mogli poznać prace lekarzy „od kuchni” i oswoić się z widokiem „białego fartucha”. W ramach wydarzenia  będzie można wesprzeć 25. finał WOŚP.

Współorganizatorem prozdrowotnej akcji w Arkadach Wrocławskich jest IFMSA Poland Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny. Zebrane podczas akcji pieniądze zasilą konto tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzorem lat poprzednich fundusze przeznaczone zostaną na ratowanie zdrowia i życia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz na zapewnienie seniorom godnej opieki medycznej.

Źródło.: Wrocław GO
Foto.: Wojciech Bolesta - Doba.pl

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 29.6.2020 11:50
poniedziałek, 29.6.2020 11:07
2
czwartek, 25.6.2020 12:26
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki